הבחירות בירושלים: הציבור יכול לבחור בין הליכוד לליכוד

אנשי סניף הליכוד בבירה שובצו בשתי הרשימות המובילות - של ברקת ושל ליאון. מסתמן כי מועצת העירייה הבאה תהיה גברית כמעט לחלוטין

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

בבחירות המקומיות הקרובות, לירושלמים תהיה אפשרות לבחור בין הליכוד לבין הליכוד. במקומות הראשונים ברשימתו של ראש העיר, ניר ברקת, יהיו אנשי סניף הליכוד בירושלים. יו"ר האופוזיציה בעיריית ירושלים, מאיר תורג'מן, הצטרף אתמול במפתיע למפלגתו של ברקת והוא יוצב במקום הרביעי ברשימה.

נראה כי מועמדותו של משה ליאון לראשות העיר הכניסה את ברקת ללחץ, ולכן הוא הקיף עצמו באנשי ליכוד מסניף ירושלים. מיד אחריו ברשימה משובצים שלושה אנשי ליכוד – קובי כחלון, סגנו של ברקת ואחיו של השר לשעבר משה כחלון, איש העסקים רמי לוי ותורג'מן. לאורך רוב הקדנציה היה תורג’מן יו”ר האופוזיציה וחבר המועצה היחיד שלא צורף לקואליציה. תורג'מן היה ממבקריו החריפים ביותר של ברקת וברוב ישיבות המועצה היו בין השניים עימותים חריפים.

לאחר תורג'מן שובצה מרינה קונצביה, אשת תקשורת דוברת רוסית. בעזרתה מתכוון ברקת להתמודד עם כוחה של ישראל ביתנו, שתומכת בליאון, בקרב המצביעים דוברי הרוסית.

כרזת בחירות של משה ליאון

נראה גם שבמועצת עיריית ירושלים הבאה כמעט ולא יהיו נשים. ברקת סילק מהרשימה את מספר שלוש שלו – סגנית ראש העיר נעמי צור. עדנה פרידמן, חברת מועצה מהמפד"ל, לא תתמודד מטעם המפלגה ומירב כהן, נציגת התעוררות, התנתקה מהתנועה. צור ופרידמן שוקלות הקמת רשימה נשית בראשות שתיהן, אבל בהתחשב בעובדה שמחצית מהסיעות במועצה (המפלגות החרדיות) נטולות נשים ממילא, נראה שמועצת העיר הבאה תהיה כמעט גברית למהדרין.

מרצ והעבודה הודיעו על איחוד הרשימה לקראת הבחירות בירושלים. בראש הרשימה ימשיך לעמוד יוסף (פפה) אללו, לאחר שהושג הסכם רוטציה בינו לבין מאיר מרגלית. אחריו שובצו לורה ורטון ממרצ, איתי גוטלר מהעבודה, מרגלית ממרצ ורונה אורבנו מהעבודה.

בינתיים נמשכים העימותים בתוך הליכוד בנוגע למועמדותו של משה ליאון. בשבוע שעבר החליטה הועדה המוניציפאלית של המפלגה שלא להריץ מועמד מטעמה בירושלים. על סמך ההחלטה הזו עתר חבר סניף הליכוד בירושלים, מרדכי בניטה, לבית הדין של התנועה בדרישה מליאון להסיר את שם המפלגה מהשלטים שפרס ברחבי העיר. בינתיים קיבלה היום הוועדה המוניציפאלית החלטה שמאשרת את איחוד הרשימות הליכוד וישראל ביתנו, אך מבלי לקבוע כי ליאון יהיה מועמד המפלגה לראשות העיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ