ביהמ"ש העליון ידון הבוקר בתוצאות הבחירות בנצרת

ראש העיר בדימוס מערער על החלטת המחוזי לפתוח מעטפות פסולות שעשויות לשנות את תוצאות הבחירות, וכמו יריבו, דורש לזקוף לזכותו קולות פסולים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בית המשפט העליון ידון הבוקר (רביעי) בשני ערעורים שהוגשו על תוצאות הבחירות המקומיות בנצרת. הערעור הראשון הוא של ראש העיר המכהן, עלי סלאם, נגד החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת לפני 10 ימים לפתוח 47 מעטפות פסולות. הערעור השני הוא של ראש העיר היוצא, ראמז ג'ראיסי, שהגיש ערר על החלטת המחוזי בנצרת מלפני כחודש שדחה אז את בקשתו לאשר לטובתו 39 פתקי הצבעה לטובתו שנפסלו. במקביל, סלאם תובע כי אותם קולות ייזקפו לטובתו.

בהחלטתו לפני כשבוע וחצי הורה בית המשפט המחוזי לוועדת הבחירות לספור את הקולות בחמש מעטפות שנפסלו משום שלא היתה עליהן חתימת חבר ועדת קלפי, וכן לספור פתקי הצבעה ב-42 מעטפות של מוגבלים בניידות שנפסלו - מאחר שגם עליהן לא היתה חתימת חבר ועדת קלפי.

בבחירות המקומיות שהתקיימו באוקטובר הפסיד ג'ראיסי בהפרש של 22 קולות בלבד ליריבו עלי סלאם, כך שספירת הקולות במעטפות שנפסלו עשויה להפוך את התוצאות. סלאם, שהיה סגנו של ג'ראיסי במשך 15 שנים, פרש מחד"ש לפני כמה חודשים והקים רשימה עצמאית. בחד"ש לא צפו את סחף הקולות לכיוונו של סלאם, והעריכו כי ג'ראיסי, שכיהן מאז 1994 ימשיך בקלות לכהונה נוספת. עיקר הדאגה במחנה ג'ראיסי היה מפני סיבוב שני שיביא לאיחוד הכוחות נגדו. חברת הכנסת חנין זועבי, שהתמודדה אף היא על ראשות העיר, בניסיון לכפות סיבוב שני, קיבלה רק 6% מהקולות. בחד"ש טענו כי ביום הבחירות היו אי סדרים רבים ולכן החליטו לערער על התוצאות, בעוד סלאם החליט להגיש ערעור מטעמו.

עלי סלאם (במרכז) חוגג את ניצחונו בבחירות, באוקטובר

מאז הבחירות, האווירה בעיר מתוחה ותושבים חוששים מהסלמה אם יחליט בית המשפט להפוך את התוצאות. בניסיון להפיג את המתח, קראו תושבים בעיר לקיים בחירות חוזרות אולם יוזמה זו לא תפסה תאוצה עד כה. במקביל, היו ניסיונות להגיע להסכמות על ניהול משותף או הקמת קואליציה משותפת בין רשימתו של סלאם שזכתה בשבעה מנדטים, ורשימת וחד"ש שזכתה בשמונה. גם הצעה זו לא הובילה להסכמות.

גורמים בשני המחנות סיפרו כי נעשתה אף פנייה בנושא אל הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) שיתערב בסוגיה. על פי אותם גורמים, נעשו שיחות מטעמו של עבאס עם הצדדים אך אלה לא שינו את המצב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ