בשדות נגב חגגו 60 שנה למועצה באיחור של שנה וחצי, בסמוך לבחירות

מבקר המדינה מצא כי המועצה חרגה באופן משמעותי מהתקציב לאירוע, וכתב כי "לא נמצאו נימוקים לערוך את האירוע דווקא בשנת בחירות"

רויטל חובל
רויטל חובל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רויטל חובל
רויטל חובל

במועצה אזורית שדות נגב חגגו את אירועי 60 שנה להיווסדה באיחור של שנה וחצי, בשנת בחירות - כך מגלה דו"ח מבקר המדינה על השלטון המקומי המתפרסם היום (רביעי). הדו"ח עסק, בין היתר, בניהול אירועים וחגיגות של הרשויות המקומיות, ונמצא כי אלו לא מוגבלות בחוק באשר למספר האירועים שהן רשאיות לקיים ובאשר לתקצובם.

במועצה האזורית שדות נגב נבדקו אירועי חגיגות 60 שנה להיווסדה והתגלו חריגות משמעותיות מהתקציב, כאשר עלות האירוע המרכזי הסתכמה בכ-645 אלף שקל. בנוסף, התברר שהאירוע התקיים באמצע שנת 2012 על אף ש-60 שנה להיווסדה של המועצה מלאו בינואר 2011, וכן למרות העובדה שרק יישוב אחד מבין 16 היישובים המאוגדים במועצה הוקם בשנת 1952.

דו"ח מבקר המדינה ברשויות המקומיות 2014: עיריית ראשון לציון הקימה מאגר של 300 יועצים מיוחדים בלי מכרזים | בתי ספר בבני ברק, רמלה, כפר סבא ורמת השרון אינם מונגשים לנכים | חגיגה בכרמיאל: 20 אלף שקל בחודש למנהל פסטיבל שנערך פעם בשנה | בשדות נגב חגגו 60 שנה למועצה באיחור של שנה וחצי, בסמוך לבחירות | שר התיירות לשעבר מיסז'ניקוב קידם את עצמו בהופעת מדונה בניגוד לחוק | באשדוד ובפתח תקווה הפקירו את הטיפול בבני נוער שנשרו מהלימודים | עיריות רחובות ורמת גן העניקו לעובדיהן פטור מתשלום אגרת חניה בניגוד לחוק 

המועצה ערכה את האירועים בשנת בחירות וחלו בה המגבלות שהיועץ המשפטי לממשלה קבע בדבר קיום אירועים בעלי אופי תעמולתי. לפיכך, כתב המבקר "לא נמצאו נימוקים להחלטה לקיים את האירוע המרכזי רב המשתתפים של חגיגות ה-60, שהיה כרוך בעלות לא מבוטלת דווקא בשנת 2012, שנת בחירות".

המועצה וראש המועצה לשעבר מאיר יפרח מסרו בתשובתיהם למבקר, במאי האחרון, כי "האירועים בהם מדובר לא נועדו רק לציון 60 שנה לייסודה של המועצה כי אם גם ובעיקר לציון שנות ה-60 לעלייתן לקרקע של מרבית יישובי המועצה". כמו כן הוסיפו כי "אין זה נכון למנות את מועד השישים מחודש ינואר 1951 דווקא".

המועצה הוסיפה בתגובתה למבקר כי בשל המספר הרב של המשתתפים "הכרח היה לקיים את האירועים המרכזיים תחת כיפת השמיים ומשכך נקבע מראש כי האירועים יתקיימו בקיץ הקרוב ולא בעיצומו של החורף". בנוסף, מסרה המועצה בתשובתה לדו"ח, בספטמבר 2013, כי "ההחלטה על מועד האירוע התקבלה במליאת המועצה ללא התנגדות, כך שאין זה מתקבל על הדעת שהמועד נקבע 'משיקול בחירות' של מאן דהוא"'.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ