חשד: אמה של בת 18 מכפר קאסם מעורבת ברציחתה

גופתה של מאג'דה אבו ג'אבר נמצאה חרוכה בשדה בחודש דצמבר. שלשום עצרה המשטרה את אמה ואחיה הקטין בחשד למעורבות ברצח. השניים מכחישים את הטענות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת השרון חושדת כי בני משפחתה של מאג'דה אבו ג'אבר, בת 18 מכפר קאסם, עומדים מאחורי הרצח שלה. אמה ואחיה של הצעירה, קטין בן 16, נעצרו היום (שני) ואתמול נעצר אביה ואח נוסף, בן 19.  לפי גורמים במשטרה, האם נחשבת לדמות הדומיננטית בפרשה. 

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

גופתה החרוכה של מאג'דה אבו ג'אבר נמצאה ב–27 בדצמבר בשטח פתוח ליד כפר קאסם. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית ולא זוהתה תחילה. במשטרה סברו שזו גופת צעירה מאזור אחר. ונבדק הקשר בין הגופה לצעירות נוספות שדווח על היעדרותן. לפני כשבועיים פרסמה המשטרה תמונות של תכשיטים שהיו על הגופה, ובימים האחרונים הודיעה שהגופה זוהתה כגופתה של אבו ג'אבר.

שלשום עצרה המשטרה את אמה ואחיה הקטין של מאג'דה אבו ג'באר, בחשד למעורבות ברציחתה. מעצר האם הוארך בשבעה ימים. הקטין נעצר ל–24 שעות. היום הוארך מעצרו בשנית, עד יום ראשון הבא.

עו"ד פאדי חמדאן, שמייצג את האם, אמר ל"הארץ" כי היא מכחישה מעורבות ברצח וסיפרה שהופתעה מאוד כשהודיעו לה שהגופה שאותרה היא גופת בתה. עם זאת, האם לא נתנה כל הסבר להיעדרות בתה ולא הסבירה מדוע לא דיווחה על ההיעדרות למשטרה.

לדברי הסנגור, המשטרה לא ציינה בבקשת המעצר מה המניע לרצח. ואולם בדיון בהארכת המעצר נמסר שזהו אחד מכיווני החקירה. גם הקטין מכחיש את החשדות המיוחסים לו.

הערב הוארך גם מעצרם של האב והאח הנוסף עד תחילת השבוע הבא. במשטרה ציינו כי האב והאח נעצרו על רקע התפתחות בחקירה, אולם בשלב הזה לא ברור מהי מידת אחריותו של כל אחד מהעצורים לרצח. 

בכפר קאסם לא מרבים לדבר על המקרה, וגם בני המשפחה לא ששו להתייחס לאירוע. ל"הארץ" נודע כי חוקרי המשטרה הגיעו אתמול ללשכת הרווחה בעיר ולקחו את התיקים הנוגעים לבני המשפחה העצורים. לפי גורמים בעיר, מדובר במשפחה בדואית, שהגיעה מהדרום לפני עשרים שנה. עוד נודע ל"הארץ" כי ההורים מוכרים לרשויות הרווחה ויש להם עבר של אלימות במשפחה. 

ל"הארץ" נמסר כי הצעירה שנרצחה היתה במצוקה נפשית לאורך תקופה ארוכה. לפני כשנתיים, בניסיון להוציא אותה מהמצוקה, חיתנה אותה משפחתה עם צעיר בדואי מאזור רהט, אולם כעבור זמן קצר היא נפרדה ממנו, ככל הנראה על רקע אלימות שממנה סבלה, והועברה למקלט לנשים מוכות. לאחר תקופה קצרה החליטה אבו ג'אבר לעזוב את המקלט. ל"הארץ" נודע כי מאג'דה אבו ג'אבר היתה ככל הנראה מסוכסכת עם משפחתה ונעדרה גם בעבר מהבית לתקופות ממושכות. לאחר מעצרם של האם והאב הועברו ארבעה מילדיהם הקטינים לטיפול שירותי הרווחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ