יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט שלום בתל אביב האריך היום (ראשון) ב-9 ימים נוספים את מעצרם של שירי סובול ודוד ערן, החשודים ברצח הילי סובול בת ה-18. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של ערן ובת זוגו שירי סובול, אחותה התאומה של הנרצחת, בשל "התפתחות משמעותית שחלה בחקירה בימים האחרונים". במהלך הדיון בבית המשפט ציין נציג המשטרה כי החשד המרכזי הוא שערן דקר את הילי, אולם בזירה נמצא יותר מכלי רצח אחד ולכן בשלב זה הוחלט לייחס את מעשה הרצח לשני בני הזוג.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

 עו"ד גיל פרידמן, המייצג את סובול, הגיש היום למשטרה מכתב אישי שכתבה סובול לאמא שלה. במכתב פונה סובול גם לאחותה שנרצחה. סובול כתבה, "הילי, אני מתגעגעת אליך מאוד, תסלחי לי על כל המריבות הקטנות שהיו לנו, אני לא יכולה להירדם בלילה בלעדייך. אמא, אני מקווה שאת מאמינה לי שאני לא קשורה לזה בכלל". 

גופתה של הילי בת ה-18 נמצאה לפני כשבועיים בכניסה לביתה בסמטת נטע שבשכונת נחלת יצחק בתל אביב. תחילה טענה האחות כי הילי קיבלה שיחת טלפון מאדם לא ידוע, שגם התקשר אליה יום קודם, וככל הנראה ביקש ממנה לצאת החוצה. אולם, בחקירה נמצאו ממצאים שמעלים חשד למעורבות האחות ובן זוגה. בין היתר נמצאה בדירה הסכין ששימשה לרצח והתגלו סימנים נוספים לכך שהמעשה ככל הנראה בוצע בתוך הדירה.

מחומרי החקירה עולה שסובול שיבשה את החקירה. לפי החשד, היא סייעה לערן להסתיר את הסכין ולהחליף בגדים לאחר הרצח, ואף דאגה להכניסו לחדר צדדי בדירה, ולהוציא את ידית הכניסה לחדר כדי למנוע כניסת שוטרים. בחקירה ראשונית שהתקיימה בבית המשפחה טענה סובול בפני החוקרים שמדובר בחדר שירות, ולאחר שאלו איתרו את החשוד בחדר הבינו כי ניסתה להסתירו. לדברי המשטרה, סובול לא סיפקה הסבר מספק לכך שלא ציינה שערן נוכח בבית.

במהלך חקירתם השניים הודו במעשה וסיפרו שבין האחיות החל ויכוח קשה, שאחריו לקח בן הזוג את הסכין ורצח את הילי. זמן קצר לאחר מכן הם חזרו בהם מהודאתם, ככל הנראה בעקבות התייעצות עם עורכי דינם. יום לאחר הרצח הוארך מעצרם בעשרה ימים וסובול נשלחה בהוראת בית המשפט לבדיקה פסיכיאטרית שתקבע את מצבה הנפשי. כמו כן, ממצאים שנמצאו בזירה נשלחו לבדיקות מעבדה, מהן ניתן יהיה לקבוע אם שניהם היו פעילים ברצח או שערן ביצע אותו וסובול סייעה לו.

השופטת רונית פוזננסקי כץ, שהחליטה היום להאריך את מעצרו של ערן ציינה כי "מאז הוארך מעצרו של החשוד ביצעה המשטרה שורה ארוכה של פעולות חקירה". היא קבעה כי בחומרי החקירה שעלו יש כדי "לחזק את החשד הסביר בעיקר בנוגע לחשד ההמתה וגם לעבירות האחרות".

"שירי אמרה לי שהיא והילי בסכסוך של כמה שנים, והסכסוך הוא על רקע שרבקה (אמן של האחיות) נותנת יותר עדיפות לשירי", סיפרה לחדשות 2 חברתה של שירי, דניאלה ארונוב. לפי חדשות 2, שירי סיפרה שלחבר שלה יש סכסוך עם הילי. "הוא טען שהילי משפילה אותו ומנסה לפגוע בו, היו אפילו איומים הדדיים", אמר פרקליטה של שירי, עו"ד גיל פרידמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות