המשטרה: דמו של החשוד ברצח הילי סובול נמצא על הסכין

בהארכת מעצרם של ערן דוד ושירי סובול הוסיף נציג המשטרה כי החשודה שלחה מסרונים שבהם איימה לפגוע באחותה התאומה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירי סובול וערן דוד בהארכת מעצרם הראשונה, בחודש שעבר
שירי סובול וערן דוד בהארכת מעצרם הראשונה, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

בדיון בהארכת מעצרם של שירי סובול וערן דוד החשודים ברצח הילי סובול אמר היום (שני) נציג המשטרה כי בדיקת מעבדה העלתה שדמו של דוד היה על אחת הסכינים שבאמצעותן, על פי החשד, בוצע הרצח.  מעצרו של דוד הוארך בשמונה ימים ומעצרה של סובול - בשבעה ימים. השניים חשודים גם בניסיונות לשבש את החקירה.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

עוד אמר נציג המשטרה בדיון כי סובול ודוד התכתבו לפני הרצח וכך גם שתי האחיות. שירי סובול כתבה לאחותה התאומה כי היא מתכוונת לפגוע בה. מההתכתבות בין סובול לדוד עולה, לפי המשטרה, כי השניים קשרו קשר לפגוע בנרצחת וכי דוד הגיע לביתן של האחיות מצויד בסכין.

הילי סובול

גופתה של הילי סובול, בת 18, נמצאה לפני כשבועיים בכניסה לביתה בסמטת נטע שבשכונת נחלת יצחק בתל אביב. תחילה טענה האחות כי הילי קיבלה שיחת טלפון מאדם לא ידוע, שגם התקשר אליה יום קודם, וככל הנראה ביקש ממנה לצאת החוצה. אולם, בחקירה נמצאו ממצאים שמעלים חשד למעורבות האחות ובן זוגה.

לאוחר מעצרם הודו תחילה סובול ודוד ברצח, אך מאוחר יותר חזרו בהם מהודאתם - לטענת המשטרה, בעצת עורכי דינם. בדיון האחרון בהארכת מעצרם של השניים, ב-28 בפברואר, אמר נציג המשטרה כי החשד המרכזי הוא שדוד דקר את הילי, אולם בזירה נמצא יותר מכלי רצח אחד ולכן בשלב זה הוחלט לייחס את מעשה הרצח לשני בני הזוג.

מחומרי החקירה עולה שסובול שיבשה את החקירה. לפי החשד, היא סייעה לדוד להסתיר את הסכין ולהחליף בגדים לאחר הרצח, ואף דאגה להכניסו לחדר צדדי בדירה, ולהוציא את ידית הכניסה לחדר כדי למנוע כניסת שוטרים. בחקירה ראשונית שהתקיימה בבית המשפחה טענה סובול בפני החוקרים שמדובר בחדר שירות, ולאחר שאלו איתרו את החשוד בחדר הבינו כי ניסתה להסתירו.


הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ