שירי סובול ובן זוגה מואשמים ברצח תאומתה הילי: "דקר 130 פעם"

מכתב האישום עולה כי דוד ערן דקר את הילי סובול לאחר שזוגתו שירי "נטעה בו את הרצון והצורך לגרום למותה של המנוחה". היא מואשמת שהסתירה את ערן ומסרה לשוטרים מידע כוזב. הנאשמים נשלחו להסתכלות פסיכיאטרית

שרון פולבר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שרון פולבר

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד דוד ערן ושירי סובול, בני 18 מתל אביב, בגין רצח אחותה התאומה של שירי, הילי סובול, קשירת קשר לפשע ושיבוש מהלכי משפט. בית המשפט המחוזי בתל אביב שלח אותם להסתכלות פסיכיאטרית בתנאי אשפוז במרכז הרפואי אברבנאל.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד זהר דולב מפרקליטות מחוז תל אביב, במהלך השנים רבו שירי ואחותה פעמים רבות. הסכסוכים בין השתיים גרמו לשירי לשנוא את הילי "שנאה עזה", לשון כתב האישום, ובעקבותיהם אף הוגש כתב אישום נגד הילי "בגין תקיפת שירי ואימן של השתיים, וגרימת חבלה של ממש לשתיהן".

סובול וערן, היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב
סובול וערן, היום בבית המשפט המחוזי בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

בכתב האישום ישנה התייחסות למערכת היחסים בין שני הנאשמים, שנמשכת זה כשנתיים וחצי. "מערכת היחסים בין הנאשמים התאפיינה בכך שלשירי היתה יכולת השפעה רבה על דוד, והיא אף היתה מודעת לכך שדוד יעשה כל שתבקש ממנו, הכל על מנת לרצותה ולשמור על הקשר הרומנטי ביניהם", נכתב.

לפי כתב האישום, שירי ודוד התכתבו מחודש יולי במסרונים, שבהם הביעה הנאשמת "את חששה ותסכולה משהותה של אחותה בדירה בתל אביב בה התגוררו השתיים יחד עם אימן, וייחלה למותה של המנוחה". היא מואשמת שכתבה לו בין היתר: "זהו נמאס לי לגור פה עם המשוגעת הזאתי" וכן "שתמות זה מה שאני רוצה... הלוואי ערבי או מחבל ידקור אותה". שירי אף כתבה לבן זוגה כי הילי הכריחה אותה להיפרד ממנו ואיימה שאם לא תעשה כן יפגעו בו חבריה והכריחה אותה להיפגש עם אחר. לפי הפרקליטות, כך "נטעה שירי אצל דוד את הרצון והצורך לגרום למותה של המנוחה, על מנת שזו תפסיק להטריד ולהרוס את חייה של שירי ולפגוע בקשר הרומנטי שבין הנאשמים".

כמה חודשים לפני יום הרצח, בפברואר, החליטו דוד ושירי לגרום למותה של המנוחה בדירה בעת שאימן של האחיות לא תהיה בה. השניים מואשמים שהצטיידו לשם כך בחבילת כפפות, ודוד מואשם שהצטייד בשני סכינים ובבגדים להחלפה. לקראת הרצח עדכנה שירי את דוד במסרונים כי היא נמצאת בדירה עם אחותה. דוד הגיע לבניין, חבש על ידיו כפפות ופגש את המנוחה בחדר המדרגות מחוץ לדירה. אז החל דוד לתקוף את הילי ודקר אותה יותר מ-130 פעמים בכל חלקי גופה בכוונה לגרום למותה, בעוד ששירי צופה במתרחש. בכתב האישום הודגש כי לא היתה התגרות בתכוף לתקיפה.

באותה העת, וכדי להרחיק כל חשד מדוד ומעצמה, התקשרה שירי למוקד 100 של המשטרה ומסרה מידע כוזב לפי אחותה נדקרת על ידי אדם שאינה מכירה, ככל הנראה ערבי. לפי כתב האישום, לאחר שדקר את המנוחה "נכנס דוד לדירה, התנקה מהדם הרב שמילא את בגדיו וידיו באמצעות מגבונים שמסרה לו שירי, החליף בגדים שהביא עמו בתיק מבעוד מועד, והסתתר בחדר האם, בהסכמתה ועל דעתה של שירי". כדי למנוע כניסה לחדר בו הסתתר בן זוגה הוציאה שירי את ידית הדלת החיצונית, והסתירה בארון שבחדרה את בגדיו, את אחד הסכינים ששימשו אותו ברצח ואת חבילת הכפפות. סכין נוסף ששימש אותו היא החביאה מאחורי ארון.

כאשר הגיעו השוטרים לדירה אמרה להם שירי בכזב כי ערבי דקר את המנוחה וכי לא ניתן להיכנס לחדרה של האם. בעת שהיתה עם השוטרים בדירה היא שלחה לדוד מסרונים, בהם הזהירה אותו שהשוטרים בדרכם אליו, ואף תיאמה עמו גרסה אותה ימסרו למשטרה, לפיה ערבי דקר את המנוחה ודוד ניסה לעזור לה.

במהלך הדיון הורה השופט בני שגיא על שליחתם של הנאשמים להסתכלות פסיכיאטרית בתנאי אשפוז והם הועברו למרכז הרפואי אברבנאל. סניגורו של דוד ערן, עו"ד ששי גז, מסר בתגובה: "אנחנו צריכים לעיין בראיות ונגיב בבית המשפט. לגבי ההסתכלות, הנאשם מעולם לא הסתבך עם החוק ולכן יש מקום לבחון את מצבו הנפשי". עו"ד גיל פרידמן, בא כוחה של שירי סובול, מסר: "בשבילנו זה יום עצוב כשבת אחת נרצחה ומגישים כתב אישום נגד השנייה. המשטרה היתה להוטה להכניס את אחותה לתיק למרות שאין לה חלק בעניין הזה. מנסים לייחס לה רצח על סמך סמסים שהיא כתבה כמה חודשים מראש. לקשור בין הסיוע לידיעה לפני זה מרחיק לכת. אין לי ספק שהיא לא תורשע ברצח. שירי במצב נפשי מאוד קשה".

הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ