מאות השתתפו בהלווייתם של האם והילדים שנרצחו אתמול במגדל

דור כרסנטי וילדיה בנימין ויוסף, שנרצחו על פי החשד בידי אבי המשפחה, הובאו הערב למנוחות. "היית לביאה אמיתית", ספדה קרובת משפחה בשם אמה של דור. מוקדם יותר התקיימה הלווייתו של נחמן עתיה בן ה-11 וחצי: "השמיים כחולים מדי בשביל יום כל כך שחור"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוויתם של דור כרסנטי וילדיה בנימין ויוסף, הערב

מאות בני אדם ליוו הערב (ראשון) למנוחות בבית העלמין במושבה מגדל את דור כרסנטי (23) ושני ילדיה, בנימין בן ה-8 חודשים ויוסף בן השנה ועשרה חודשים, שעל פי החשד נרצחו בידי בעלה של דור ואבי ילדיה, נדב סלע. "היית אמא למופת, לביאה אמיתית, ברגע אחד נגדע האור", ספדה לדור קרובת משפחתה בשם אמה, רוית.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

קרובה נוספת של כרסנטי אמרה כי קשה לדבר עליה ועל הילדים בלשון עבר. "כשאני חושבת עליכם אני רואה מלאכים, נשמות שמעולם לא פגעו באף אחד. דור, עוד מהיותך ילדה היתה סביבך הילה. כולם אהבו אותך וידעו איזה נפש טמונה בתוכך. החלטת שאת חוזרת בתשובה, כנראה שאלוהים ידע כמה את טובה ורצה אותך קרוב. אבל לטעמנו הוא רצה אותך קרוב מדי. אז אנחנו נשחרר אותך. נודה לך על הזמן שהיית איתנו. ושני המלאכים הקטנים, נפשות תמימות". היא הוסיפה ציטוט מתוך השיר "קח אותי" של להקת היהודים.

דור כרסנטי ושני ילדיה, בנימין (מימין) ויוסף

מוקדם יותר נערכה במגדל הלוויתו של נחמן עתיה, בן 11 וחצי, שנדקר אף הוא למוות אתמול בעת ששהה בבית המשפחה. "השמיים כחולים מדי בשביל יום כל כך שחור", ספד לו חבר המשפחה בשם אביו ישראל. "היום אני מבין שנפלה בחלקי זכות להיות אבא שלך, וכמו תמיד אפשר להעריך את זה רק אחרי שנפרדים", אמר. אחיו של נחמן, נתן עתיה בן עשר וחצי, שנדקר ונפצע באורח בינוני, שוחרר בצהריים מבית החולים.

רוית כרסנטי, אמה של דור, אמרה היום בביתה במגדל: "קרה לנו אתמול אסון שלא יתואר. לקחו לי את הבת שלי ואת שני הנכדים. רצחו לי אותם. טבחו לי אותם". לדבריה, בתה טיפלה בבעלה במסירות: "תמיד קראה לו, 'נדבי שלי', 'צדיק שלי', שילמד בכולל ולא יפריעו לו. היא גם לא הפריעה לו. טיפלה בשני תינוקות לבד מהבוקר עד הלילה. נתנה לו את השקט ללמוד תורה".

נחמן עתיהצילום: באדיבות המשפחה

כרסנטי הוסיפה כי היא בטוחה שסלע תכנן את הרצח. "הוא הלך ונפרד מאנשים", אמרה. "רק בערב שישי ישב אצלי על השולחן וביקש סליחה מהחתן שלי דניאל, אמר לו 'סליחה אם פגעתי, סליחה אם דיברתי לשון הרע', וכך גם עם עוד אנשים ביישוב. ממש נפרד מהם". לדברי האם, "הוא פשוט חיכה שאיתן (אביה של הנרצחת, נ"ש) ייצא מהבית וביצע את הטבח, טבח שאני ואיתן ראינו בעיניים שלנו".

אביו של נחמן, ישראל עתיה (משמאל), בהלוויה אחר הצהרייםצילום: גיל אליהו
הלוויתו של נחמן עתיה, אחר הצהרייםצילום: גיל אליהו

שכנה וחברה של הנרצחת, שגרה כשנתיים בסמוך לבית המשפחה, אמרה כי "היא היתה נשמה טובה. הייתי רואה אותו כל יום מביא לה עם האופניים דברים מהמכולת. לא הייתי מנחשת שהוא היה מסוגל לעשות משהו כזה. שני ילדים מדהימים, מקסימים. היא חוזרת בתשובה ואני בשאלה אז היו לנו שיחות. תמיד היתה מדברת באופן חיובי ואופטימי. זה הכי שוק. לא ראו שמשהו לא שפוי. היינו נפגשות בג'ימבורי עם הילדים ובמכולת. היה נראה שטוב לה, שמצאה את המקום שלה".

תושב מגדל סיפר שכשעה לאחר הרצח הם ראו את סלע הולך ברחוב, "הוא ראה אותנו והוריד את הראש", לדבריו, כמה דקות אחר כך הם ראו את ניידות המשטרה ושמעו צעקות, "עשינו אחד ועוד אחד", הוסיף. לדבריו, סלע היה "לבן כמו סיד".

בית המשפט המחוזי בנצרת האריך הבוקר את מעצרו של סלע, בן 28, בעשרה ימים. עורך הדין ארז מושקוביץ המייצג אותו אמר כי "מדובר בטרגדיה קשה. בית המשפט הפנה את סלע לפסיכיאטר המחוזי שישקול הסתכלות פסיכיאטרית בתנאי אשפוז". 

תושבים במגדל אמרו היום כי סלע כי עשה רושם של אדם מופנם, שלפני כעשור החל בתהליך של חזרה בתשובה. הוא שהה זמן מה בישיבה בירושלים, ולפני כשלוש שנים התחתן עם דור, שחזרה אף היא בתשובה בעקבותיו. לדברי התושבים, סלע לא עבד והשקיע את זמנו בלימודי תורה. לעיתים עזר לרב בכולל להכין ארוחות לילדים. המשפחות תמכו בזוג הצעיר כלכלית, ולעיתים השניים נעזרו גם במחלקת הרווחה של הישוב. לפני מספר חודשים עבר סלע תאונת דרכים כשרכבו התהפך בצומת מגדל, לא רחוק מהמושבה. מכר סיפר שלאחריה מצבו הנפשי של סלע היה ירוד ואביו לקח אותו לרב הישוב על מנת שייעץ לו.

בני משפחתו של סלע מסרו כי הם "אבלים המומים וכואבים מגודל הטרגדיה והאסון הכפול והמכופכל שפקד אותנו. איבדנו את כלתנו ונכדינו ובן שכנינו היקרים לנו מכל. איננו מצליחים ולעולם לא נצליח לעכל ולהתעורר ממחלום הבלהות שאופף אותנו. אין לנו את היכולת לכפר על המעשה המתועב וכולנו שותפים לרחשי הלב מכל צד. מבקשים סליחה ומחילה, ואתם, נכדינו וכלתנו ובן שכנינו היקרים, נוחו על משכבכם בשלום. היינו מאוד רוצים ללוות אתכם בדרככם האחרונה אך מתוך רצון לכבד את רצון המשפחה של הנפטרים ויתרנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ