נדב סלע מואשם ברצח אשתו ושלושה ילדים במושבה מגדל

לפי כתב האישום, סלע לא הפסיק לדקור גם כשהקורבנות התחננו על חייהם ולא עזב את הבית עד ששוכנע כי הצליח להרוג את כולם. בחקירתו הודה במעשים תוך שהוא ממלמל "הם עמלקים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלע בבית המשפט המחוזי בנצרת, היום

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד נדב סלע, בגין ברצח אשתו, ילדיו ובן השכנים במושבה מגדל בסוף ינואר. סלע גם מואשם בנסיון לרצח בן השכנים. 

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

לפי כתב האישום, סלע דקר בסכין מטבח את אשתו, דור כרסנטי בת 23, את שני ילדיהם, בנימין בן שמונה חודשים ויוסף בן שנה ו-10 חודשים, ואת בני השכנים נחמן עתיה בן 11 וחצי ונתן בן 10 וחצי, שבאו להתארח בבית בהזמנתו. סלע לא הפסיק את הדקירות גם כשהקורבנות התחננו על חייהם ולא עזב את הבית עד ששוכנע כי הצליח להרוג את כולם. זמן קצר לאחר שביצע את המעשים, המשטרה עצרה אותו סמוך למושבה. 

רוית כרסנטי מחזיקה את תמונות בתה ונכדיה שנרצחו בבית המשפט המחוזי בנצרת, היוםצילום: גיל אליהו

לפני הדיון בבית המשפט, רוית כרסנטי, אמה של דור, התפרצה עם תמונות של בנימין ויוסף וצעקה על סלע. "היה חשוב לי שהוא יראה את הפנים של הילדים. שיבין מה הוא לקח, את האושר של המשפחה. מאז אין אושר. הוא לקח לנו את החיים", היא אמרה.

"דור, יוסף ובנימין ילוו אותו בשערי הגיהנום", אמר איתן כרסנטי, אביה של דור, שבחר לא להגיע היום לבית המשפט. ביתו צמוד לבית שבו נרצחו בתו ונכדיו. לדבריו, לקראת פורים הוא אינו מפסיק לחשוב על הילדים. "הכל נתנו לו", אמר כרסנטי והוסיף כי סלע לא עבד והוא ניסה כמה פעמים לתת לו כסף כדי שייקח את דור למסעדה, "כמו אנשים נורמטיביים".

נחמן עתיהצילום: באדיבות המשפחה

אורה עתיה, אימו של נחמן עתיה, אמרה שלא ראתה את כתב האישום נגד סלע. "אנחנו לא מעוניינים לחפור בפצעים שמנסים להגליד". לדבריה, היא מקווה שבנה נמצא במקום טוב ושמת על קידוש השם. "אנחנו יודעים שבורא עולם עושה פה משהו טוב שלנו אין מספיק שכל להבין אותו... אנחנו בדרך לגאולה". אחיו של נחמן, נתן, שנפצע והצליח לברוח מזירת הרצח, סיפר שהתחיל ללמוד תופים כחלק מהטיפול שהוא עובר בעקבות התקרית.

כשהמשטרה עצרה את סלע, הוא לא הכחיש כי רצח את דור כרסנטי והילדים. הוא מלמל "הם עמלקים" וחזר על כך גם בחקירה. סלע נלקח לבדיקת סמים ואלכוהול ונמצא נקי, אך התברר בחקירה כי הוא הרבה להשתמש בסמים קלים בעבר. בהסתכלות פסיכיאטרית שנמשכה כשבועיים וחצי הוא נמצא כשיר לעמוד לדין.

סלע לא הסביר מדוע ביצע את מעשי הרצח. החקירה העלתה כי בימים שלפני הרצח הוא יצר קשר עם כמה מתושבי מגדל והתנצל בפניהם על כל מיני דברים כדי "להתנקות", לדבריו. 

לפני תחילת דיון על הארכת מעצרו בתחילת החודש, אמר סלע לכתבים שנכחו באולם בית המשפט "אני חתול", ואף ניסה לכרוע על ברכיו אך השוטרים מנעו זאת ממנו. בהמשך אמר לעיתונאים: "חטאתי באשת איש".

יום לאחר הרצח אמרה אמה של הנרצחת כי היא בטוחה שסלע תכנן את הרצח. "הוא הלך ונפרד מאנשים", אמרה. "רק בערב שישי ישב אצלי על השולחן וביקש סליחה מהחתן שלי דניאל, אמר לו 'סליחה אם פגעתי, סליחה אם דיברתי לשון הרע', וכך גם עם עוד אנשים ביישוב. ממש נפרד מהם". לדברי האם, "הוא פשוט חיכה שאיתן (אביה של הנרצחת) ייצא מהבית וביצע את הטבח, טבח שאני ואיתן ראינו בעיניים שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ