העליון דחה את הערעור והחשוד ברצח בת זוגו ליד מעבר אייל יישאר במעצר

חיים תנעמי, תושב צופים בן 34, טוען כי בת זוגו ורד קרמסקוי קפצה מרכבו במהלך ויכוח ביניהם, אולם המשטרה מטילה ספק בגרסתו. לדברי השופט הנדל, קיים חשד סביר שתנעמי ביצע את המיוחס לו

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תנעמי בבית משפט השלום בפתח תקווה, ביום חמישי
יותם ברגר
יותם ברגר

בית המשפט העליון הורה בצהריים (ראשון) להותיר במעצר את החשוד ברצח בת זוגו, ורד (ורה) קרמסקוי, בת 19, והתיר לפרסום את שמו. החשוד הוא חיים תנעמי, בן 34, מההתנחלות צופים שבמועצה האזורית שומרון. קרמסקוי נמצאה ביום שני האחרון מוטלת לצד הכביש סמוך למעבר אייל שבצפון מרכז הגדה המערבית, ומותה נקבע במקום. 

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

ורד קרמסקויצילום: מתוך עמוד הפייסבוק

שופט העליון ניל הנדל, שדן בערעורו של תנעמי כנגד השארותו במעצר, החליט כי יישאר במעצר כפי שהחליט בית המשפט המחוזי בלוד. זאת, חרף החלטה קודמת של בית משפט השלום בפתח תקווה לשחררו ממעצרו. בהחלטתו כתב השופט כי ״העיקר הוא בחינת הראיות. התוצאה של בחינה זו תשליך על העילה, לנוכח טיב החשד ונסיבות המקרה״. 

הנדל ציין כי הראיות בתיק אינן מספקות תמונה שלמה של המתרחש, אולם קיים חשד סביר שתנעמי ביצע את המיוחס לו. ״עיינתי בחומר. נאמר זאת: החקירה בתחילתה. המבקש נעצר ב-1 במאי", כתב. "בסוגיית הראיות התמונה איננה בהירה. עם זאת, ישנם מספר נתונים שמעלים סימני שאלה ומצדיקים את המסקנה כי קיים חשד סביר ועילת מעצר כנדרש. ודוק, קיים בשלב זה חשד סביר ולא מעבר לכך״.

תנעמי כפר בחקירתו במיוחס לו, וטען כי קרמסקוי קפצה מרכבו במהלך ויכוח ביניהם בעת נסיעה. הוא נמצא סמוך לגופתה של קרמסקוי בזירה, אולם לא היה זה שהתקשר למשטרה על מנת לדווח על האירוע. במשטרה עצרו אותו וטענו כי גרסתו אינה קוהרנטית וסותרת את עצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ