קרוביה של צעירה מלקיה הואשמו ברציחתה כי חששו שתצא עם גברים לאחר גירושיה

לפי האישום, דודיה של חנאן אל-בחירי בת ה-19 חטפו אותה בדרכה הביתה, שברו את מפרקתה ושרפו את גופתה. לפני הרצח הזהיר אותה דודה: "אם אני אדע שאת יוצאת מהבית, את יודעת מה יקרה לך"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המשטרה מחפשת אחר הגופה במתחם המשפחה בנגב, בחודש שעבר
המשטרה מחפשת אחר הגופה במתחם המשפחה בנגב, בחודש שעברצילום: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ראשון) כתבי אישום נגד שלושה בני משפחה של חנאן אל-בחירי בגין רצח בכוונה תחילה, חטיפה, השמדת ראיה ואיומים. על פי כתב האישום, שני דודיה של אל-בחירי בת ה-19 ובן דודה חטפו אותה לאחר שהתגרשה מחשש שתצא עם גברים, רצחו אותה, הציתו את גופתה וקברו אותה סמוך לביתם. 

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

חנאן אל-בחירי

על פי כתב האישום, ב-3 במאי צעדה אל-בחירי בשעת לילה מאוחרת ביישוב לקיה בו היא מתגוררת. בשיחת טלפון שקיימה עם אמה, אמרה לה כי היא נמצאת בפתח המועצה המקומית בדרכה הביתה, אך לא הגיעה לביתה. על פי כתב האישום, הנאשמים - יונס, סאגר ומחמד אל-בחירי - חטפו אותה כשהיתה בשביל המוביל לביתה, הכניסו אותה לרכבם לאחר שהחליפו את לוחית הרישוי שלו והסיעו אותה במשך 40 דקות לביתו של אחד הנאשמים כשהיא זועקת לעזרה.

כשהגיעו לבית הדוד, שברו את מפרקתה ושרפו את גופתה. כמו כן, על פי האישום, הם הוציאו את כרטיס הסים מהטלפון הנייד שלה, שברו אותו וזרקו אותו על מנת שלא יאתרו אותה. לאחר מכן הכניסו אותה לתוך חבית פח וקברו אותה.

האם דיווחה על היעדרות בתה למשטרה וסיפרה כי היא חושדת ביונס, דודה של הצעירה שמאז פטירת האב פרש חסות על בתה, ובשני קרובי המשפחה הנוספים. לפי המשטרה, מיד עם קבלת הדיווח חששו לחייה של אל-בחירי והחלו באיסוף מידע מודיעיני בכדי להשיג תשתית ראייתית מפלילה נגד המעורבים. 

אמה של הנרצחת, דלאל אל-בחירי, היוםצילום: אלמוג בן זכרי

כשלושה שבועות לאחר היעלמות הצעירה, עצרה המשטרה שישה מבני משפחתה בחשד למעורבות ברציחתה. שלושה ימים לאחר מעצרם, ב-26 במאי, איתרה המשטרה את שיירי גופתה של אל-בחירי, טמונים בעומק של כארבעה מטרים מתחת לאדמה במתחם המגורים של המשפחה באזור גבעות גורל. 

בכתב האישום נכתב כי "הנאשמים חטפו את המנוחה כדי לרוצחה, וגרמו בכוונה תחילה למותה לאחר שהחליטו להמיתה והמיתוה בדם קר, מבלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, בנסיבות שבהן יכלו לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיהם, ולאחר שהכינו ותכננו את מעשיהם, ואת המתת המנוחה".

אל-בחירי נישאה לאדם עם מוגבלות, כמה חודשים לפני הרצח התגרשה ממנו. אמה טוענת כי בתה לא פגשה את האיש שלו נישאה לפני החתונה, וכי יונס, הדוד שנמנה על החשודים ברצח, הוא שארגן את ה"שידוך" בין השניים. חנאן נאלצה להחזיר את המוהר ששילם יונס בעבורה עם הנישואים, ולשם כך יצאה לעבוד. על פי כתב האישום, כחודש לפני הרצח התקשר יונס אל חנאן, ואמר לה: "שבי בבית של אמא שלך, תירקבי ותשתקי. אל תסתובבי במערב ובמזרח... אם אני אדע שאת יוצאת מהבית, את תדעי מה יקרה לך. נקודה".  

אמה של הצעירה, דלאל אל-בחירי, סיפרה ל"הארץ" כי אחיה החורג של חנאן, שטופלה בידי רשויות הרווחה, הכה אותה ושבר את ידה לפני שנרצחה. לפי המשטרה, חנאן אכן הגישה נגדו תלונה, אך זמן קצר לאחר מכן ביטלה אותה. האם הוסיפה כי בתה המשיכה לעבוד למרות היד השבורה על מנת להשיב את הכסף למשפחת החתן.

האם סיפרה עוד כי היא ומשפחתה מקבלות איומים מאז שהתלוננה במשטרה על היעלמות בתה. "הילדים שלי מפחדים לצאת מהבית ולא הולכים לבית הספר", סיפרה. מהמשטרה נמסר כי הם מטפלים בתלונתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ