אביה של הנרייט קרא מואשם ברציחתה בגלל קשר שניהלה עם צעיר מוסלמי

על פי האישום, סאמי קרא דקר למוות את בתו בת ה-17.5 לאחר שגילה על כוונתה להתאסלם. כמה ימים לפני הרצח הכה אותה ואמר :"אני אשב בכלא כל החיים שלי, לא אכפת לי"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

סאמי קרא הואשם ברצח בתו, הנרייט (אנור) קרא בת ה-17.5 לפני כחודש. על פי כתב האישום שהגישה הבוקר הפרקליטות לבית המשפט המחוזי מרכז נגד האב, המניע לרצח הוא התנגדות המשפחה לקשר שניהלה עם צעיר מוסלמי שהיה מעורב בפלילים.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

על פי כתב האישום, עזבה קרא את ביתה כשבועיים לפני הרצח ועל רקע התנגדותם של הוריה למערכת היחסים איתו, אשר כללה אלימות ואיומים מצדם. קרא חששה לחייה ושהתה במקומות מסתור שונים, בין היתר בבית אמו של בן הזוג שלה. כשבוע לפני הרצח היא אף הגישה תלונה במשטרה נגד אמה בחשד שתקפה אותה עוד לפני שעזבה את הבית. במהלך התקופה ניסו הוריה ובני משפחה נוספים להשיב את קרא הביתה, בין היתר באמצעות בפניות תכופות למשטרה ודרישה שבתם תוחזר הביתה, והן באמצעות הפעלת לחצים ואיומים כלפיה. גם כלפי אמו של בן הזוג של קרא שנתנה לה מחסה הופנו לחצים עד שהיא נאלצה לעבור למקום מסתור אחר.

הנרייט קרא, שנמצאה מתה ברמלה
הנרייט קרא, שנמצאה מתה ברמלה

כמה ימים לפני הרצח שהתה קרא בביתה אמה של חברתה ברמלה. הוריה ושני דודים שלה הגיעו למקום כדי לשכנעה לשוב הביתה. אמו של בן הזוג, שקיבלה ממנה אות מצוקה, התקשרה למוקד 100 של המשטרה ובאותו לילה הגיע שוטר לבית ושוחח עם קרא, אך היא סירבה לסיוע משטרתי. מיד לאחר מכן שבר אחד מדודיה את הטלפון הנייד שלה. בשעה שלוש לפנות בוקר הגיע האב לבית שבו שהתה, היכה את קרא בסטירות ואיים עליה בדברים, "כמה שישבתי בכלא, אני אשב כל החיים שלי בכלא, לא אכפת לי".

מאז עברה קרא לגור אצל קרובת משפחה. ב-11 ביוני, יומיים לפני הרצח, היא שבה לביתה לאחר שהמשטרה זימנה אותה ואת הוריה לתחנת משטרת רמלה לפגישה משותפת עם עובדת סוציאלית. בפגישה ביקשו ההורים שקרא תשוב לביתה, והיא התנגדה. לכן הוצע לה על ידי גורמי הרווחה לצאת למקלט או למסגרת חוץ ביתית. קרא סרבה להצעה וביקשה סיוע של הרווחה במימון דירה. בפגישה סוכם כי קרא תשהה אצל קרובת המשפחה והיא אכן שהתה שם עד לשעות הערב, ואז, חזרה לבית. למחרת היא בילתה במסיבת סיום של בית הספר.

זירת הרצח ברמלה
זירת הרצח ברמלהצילום: אילן אסייג

ביום הרצח, ה-13 ביוני, הפקידה קרא בחשבון הקנטינה של בן הזוג שלה 400 שקל. כשחזרה הביתה סיפרה לקרובת משפחה שאצלה לנה שבן הזוג שלה צפוי להשתחרר בסוף השבוע מהכלא ושבכוונתה להתאסלם. אותה קרובת משפחה התקשרה לאביה של קרא ועדכנה אותו בתוכן השיחה. בעקבות הדברים החליט לדקור אותה באמצעות סכין ולרצוח אותה.

במסגרת חקירת הרצח נאספו במשטרה עדויות של בני משפחה. בין היתר העידה האם שהאב חש מושפל מהתנהגותה של בתו וראה בהתנהגותה פגיעה בכבוד המשפחה. בשיחה מוקלטת בין ההורים בערב מסיבת הסיום של הבת, שאלה האם את האב מדוע נתן לה ללכת למסיבה והוא השיב, "תעזבי אותה שתלך לגיהנום. לא שווה שקל לא שווה אפילו לרדוף אחריה, היא זבל. צריכים להצליף בה, זרקי אותה כמו כלב ותראי איך היא תהיה, אל תכבסי לה ולא כלום. אם היא אומרת לך רוצה ללכת תגידי לה שתלך עם אלף חרא". בהמשך הוסיף, "היא כבר אבודה, נמאס לי ממנה וממך".

קרא, שהיה עצור במשך כחודש ימים, סירב להשיב לשאלות השוטרים בכל חקירותיו למעט בחקירתו האחרונה שנערכה לפני כמה ימים, אז אישר שהוא האיש שנראה יוצא מהבית במצלמות האבטחה. הוא אישר שמשם אסף אותו אחיו והם נסעו לבת ים, וסירב להסביר מדוע נשאר בבת ים גם לאחר שנודע לו על מות בתו. לקרא עבר פלילי נכבד, והרשעתו האחרונה נרשמה ב- 2004, בין היתר בעבירות איומים, עבירות רכוש, סחר והחזקה בסמים. 

קרא היא קרובת משפחה של השופט ג'ורג' קרא שהושבע בחודש שעבר לבית המשפט העליון. מכרה של המשפחה סיפרה ל"הארץ" כי היא בת יחידה שחיה עם אמה בעיר העתיקה ברמלה ולמדה בבית ספר יהודי בעיר. "אמא שלה עבדה בעבודות מזדמנות וניסתה לתת לה הכל ולהרחיק אותה מכל דבר שלילי, אבל החיים שלה לא היו פשוטים והיא כנראה קורבן לכל המורכבות הזאת. נערה שמחה שמסיימת את החיים שלה בצורה כל כך טראגית", היא הוסיפה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ