אלמוני ארב לצעירה בת 18 בחצר ביתה בטירה, ירה בה למוות ונמלט

הצעירה, זוביידה מנסור, היתה יתומה מאב ומאם והתגוררה עם ארבעת אחיה בבית המשפחה. המשטרה בודקת אם נרצחה על רקע קשרים אישיים שניהלה, צו איסור פרסום הוטל על הפרשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלווייתה של זוביידה מנסור, היום
הלווייתה של זוביידה מנסור, היוםצילום: אילן אסייג

תושבת טירה בת 18 נורתה הלילה (חמישי) למוות בחצר ביתה בעיר. על פי פרטי החקירה הראשוניים, היורה ארב לצעירה כשנכנסה לחצר הבית בסביבות 1:00 בלילה, ירה בה ונמלט מהמקום. משטרת מחוז מרכז פתחה בחקירה בחשד לרצח. 

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

זוביידה מנסור

הצעירה, זוביידה מנסור, התגוררה עם ארבעת אחיה בבית הוריהם, שמתו לפני כשנה. אמה של מנסור מתה בעקבות מחלה, והאב מת באותו יום מאירוע לב. בעיר סיפרו על צעירה שעבדה כדי להתפרנס ולא היתה מסוכסכת עם איש או מאוימת על ידי גורמים כלשהם. לדברי קרובת משפחה, מנסור התקשתה להתגבר על מות הוריה, ושיתפה את כאבה ברשתות החברתיות. אחר הצהריים נערכה בעיר הלווייתה, בהשתתפות מצומצמת יחסית של כמה עשרות מבני משפחה.  

לאחר הירי פונתה מנסור לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם נקבע מותה, וגופתה הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. המשטרה בודקת כעת כמה כיווני חקירה, כאשר אחת האפשרויות היא שמנסור נרצחה על רקע קשרים אישיים שניהלה. קרובה של הנרצחת סיפרה ל"הארץ" שהיא גילתה עצמאות ועזבה את בית משפחתה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז מרכז, שגבתה עדויות ממכריה של מנסור אך טרם עצרה חשודים במעשה. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה. 

בטירה זועמים על מה שהם מכנים אוזלת ידה של המשטרה בטיפול בתקריות פליליות בעיר. מנסור היא הנרצחת השלישית מתחילת השנה בטירה, כאשר לפני שבועיים נרצח צעיר בן 21 בשם כרם סולטאן ובחודש ינואר נרצח קוסאי סולטאן, בן 40 במותו. בשלושת המקרים נפתחה חקירת משטרה, אך טרם נעצרו חשודים.

סמר סמרה, פעילה חברתית מטירה הפנתה אצבע מאשימה כלפי אוזלת היד של המשטרה וכלפי אנשי הדת בטירה. "אנחנו כבר חסרי אונים, אין לנו כוחות להיות לבד במלחמה נגד הנשק הבלתי חוקי במגזר", אמרה בייאוש, "החברה הערבית הולכת ומידרדרת וכולנו אשמים בזה, ההורים, ההנהגה, אנשי הדת. קל יותר להשיג נשק בטירה מאשר להשיג ארטיק. היום ילד בן 12 יכול לקנות נשק בלי בעיות וההורים מעלימים עין. איפה אנשי הדת? למה במסגדים לא זועקים ונאבקים בנשק שמסתובב ברחובות? רק לפני שבועיים נרצח כאן צעיר בן 21 והיום ילדה בת 18. ממי אני צריכה לבקש שיגנו עליי?".

סמרה, המשמשת גם כיו"ר אגף תעסוקה וזכויות נשים בנעמת, אמרה כי לא צריך להתייחס לרצח של זוביידה כרצח על רקע מה שמכונה 'כבוד המשפחה'. "מי שרוצח, אין לו כבוד", אמרה, "ילדה בקושי בת 19, מה היא עשתה בחיים שמגיע לה לגמור את חייה בכדור? מי הוא זה שהחליט עבורה מה נכון ומה לא נכון בחברה הערבית ומי זה שהחליט שבדידותה היא מכובדת או לא? אני קוראת לחברה היהודית שקולה חזק משלנו, בואו להלוויה והיאבקו עימנו. אנחנו חברה אחת ואם יש נשק בטירה, זה יגיע גם לכפר סבא ולכוכב יאיר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ