ארבעה מאסרי עולם מצטברים נגזרו על נדב סלע, שרצח את אשתו, ילדיו ובן השכנים

השופטים הרשיעו את סלע פה אחד ברצח אשתו דור, ילדיהם בנימין ויוסף, ובן השכנים נחמן במושבה מגדל בשנה שעברה. השופטים: קשה להבין את פשר המעשה, אך בכך אין כדי למלט את המבצע מאחריות לו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלע ועורך דינו, הבוקר
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר בצהריים (רביעי) ארבעה מאסרי עולם מצטברים על נדב סלע, שרצח את אשתו דור, שני ילדיו ובן השכנים במושבה מגדל בינואר אשתקד. עוד נגזרו על סלע עשר שנות מאסר בגין נסיון רצח של ילד נוסף, בן השכנים שהצליח לברוח מהזירה, ותשלום פיצויים בסך מיליון ו-132 אלף שקלים למשפחות הנרצחים.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

השופטים אשר קולה, דני צרפתי ורננה גלפז מוקדי הרשיעו הבוקר את סלע פה אחד בארבע עבירות רצח וכן בעבירת נסיון רצח. הם דחו את הטענות שהשמיעה ההגנה בדבר מצבו הנפשי ואף את הטענה כי לא נמצא מניע. בהחלטתם כתבו כי "המעשה הנורא שביצע הנאשם אינו נורמטיבי וקשה להבין את פשרו, אך בכך אין כדי למלט את המבצע מאחריות למעשיו. לא בכל מקרה משתף מבצע הרצח במניע למעשה, ולא פעם נותר הרקע העובדתי למעשים נוראים, דוגמת אלו שנעשו כאן על ידי הנאשם כאשר הוא נסתר ולוט בערפל". 

האם, דור סלע (כרסנטי) ושני ילדיה, בנימין (מימין) ויוסף

השופטים הוסיפו עוד כי "הנאשם אשר בפנינו רצח את אשתו ואת ילדיו. בידיו שלו הכרית את משפחתו כולה, והוסיף ושלח את ידו בבני השכנים... הדעת מתקשה להבין מעשה שכזה, והנטייה הטבעית היא לחפש אחר המניע. ואולם, כאשר מדובר במערכת יחסים משפחתית, שהיא אינטימית וממושכת, אזי מטיבה יכול שכרוכים בה היו מתחים אשר לא היו גלויי לסובבים". 

נחמן עתיהצילום: באדיבות המשפחה

בדיון בבית המשפט אמרה רוית סבג, אמה של דור: "ב-28 בינואר בשעה 14:40 קיבלתי טלפון שבישר לי שחיי נהרסו עד עולם. רציתי להיכנס לבית וראיתי מהחלון את נכדי יוסף שרוע על הספה מכוסה דם ולא זז. כל כך רציתי להיכנס לבית לראות אם אפשר להציל, אבל איתן לא נתן לי. המראה של יוסף, למרות שראיתי אותו לשבריר שנייה, לא זז מעיני. הוא לא נותן לי לישון בלילות, הוא מהווה מקור לסיוטים. המשפחה נהרסה. אני מחזיקה בשיניים את בנותיי האחרות. בגיל 42 נהייתי סבתא, ובגיל 44 חיי נהרסו".

"אנחנו מתמודדים עם פשוט להמשיך לחיות", הוסיפה סבג. "התמונות של האושר הופכות לתמונות הכי קשות. יש קושי לקום בבוקר, ולהתמודד עם ההיעדרות שלהם, ולהמשיך ללכת לעבודה. ללכת לבית הקברות ולראות שם קבר אחד ענק. זה מה שנשאר. הדמעות יורדות כל הזמן. אני חיה בלי אור. הבקשה שלי מבית המשפט שהנאשם גם לא יראה אור. שלא נמשיך לחיות בפחד, ויקבל את העונש הכי חמור שאפשר". 

לפי כתב האישום שהוגש נגדו, סלע דקר בסכין מטבח את אשתו, דור כרסנטי בת 23, את שני ילדיהם, בנימין בן שמונה חודשים ויוסף בן שנה ו-10 חודשים, ואת בני השכנים נחמן עתיה בן 11 וחצי ונתן בן 10 וחצי, שבאו להתארח בבית בהזמנתו. בן השכנים, נתן, נפצע אך הצליח לברוח מזירת הרצח. סלע לא הפסיק את הדקירות גם כשהקורבנות התחננו על חייהם ולא עזב את הבית עד ששוכנע כי הצליח להרוג את כולם. זמן קצר לאחר שביצע את המעשים, המשטרה עצרה אותו סמוך למושבה. 

כשהמשטרה עצרה את סלע, הוא לא הכחיש כי רצח את דור כרסנטי והילדים. הוא מלמל "הם עמלקים" וחזר על כך גם בחקירה. סלע נלקח לבדיקת סמים ואלכוהול ונמצא נקי, אך התברר בחקירה כי הוא הרבה להשתמש בסמים קלים בעבר. בהסתכלות פסיכיאטרית שנמשכה כשבועיים וחצי הוא נמצא כשיר לעמוד לדין. סלע לא הסביר מדוע ביצע את מעשי הרצח. החקירה העלתה כי בימים שלפני הרצח הוא יצר קשר עם כמה מתושבי מגדל והתנצל בפניהם על כל מיני דברים כדי "להתנקות", לדבריו. 

יום לאחר הרצח אמרה אמה של הנרצחת כי היא בטוחה שסלע תכנן את הרצח. "הוא הלך ונפרד מאנשים", אמרה. "רק בערב שישי ישב אצלי על השולחן וביקש סליחה מהחתן שלי דניאל, אמר לו 'סליחה אם פגעתי, סליחה אם דיברתי לשון הרע', וכך גם עם עוד אנשים ביישוב. ממש נפרד מהם". לדברי האם, "הוא פשוט חיכה שאיתן (אביה של הנרצחת) ייצא מהבית וביצע את הטבח, טבח שאני ואיתן ראינו בעיניים שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ