דוד חיים הואשם ברצח גרושתו: "חנק אותה בחוט ניילון במשך עשר דקות עד שאפסו כוחותיה"

לפי האישום, חיים חנק למוות את גרושתו אופירה וקבר אותה בבור שהורה לחפור בחצר ביתה. המשטרה מבקשת לחקור את המטפלת הזרה של הנאשם, שלדבריה היתה עדה לרצח, לפני שתעזוב את הארץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד חיים בבית המשפט, החודש
בר פלג
בר פלג

הפרקליטות הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה כתב אישום נגד דוד חיים בגין רצח גרושתו אופירה חיים. לחיים מיוחסת עבירה של רצח בכוונה תחילה, אף שהמכון הפתולוגי טרם קבע את סיבת המוות וטרם נמצא כלי הרצח.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

על פי כתב האישום, בימים שקדמו להיעלמותה של חיים שכר בעלה לשעבר עובד זר שיחפור עבורו את הבור שבו נמצאה גופתה, בחצר הבית שבו גרו ביחידות דיור נפרדות. החפירות בוצעו כשחיים היתה בטיול בגיאורגיה, וכששבה לארץ ושאלה לפשר הבור, היא נענתה כי מדובר ביישור שיפוע הקרקע. ביום שבו נעלמה אופירה, קרא לה דוד לצאת לחצר הבית, וביקש ממנה לבצע שינויים שיקלו על חייה של אמו, המתגוררת אף היא באותו בניין. כשסירבה לבקשותיו, לפי כתב האישום, "התנפל עליה מאחור, כרך בחוזקה חוט ניילון סביב צווארה וחנק אותה במשך עשר דקות על אף תחנוניה, עד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה". לאחר מכן, נכתב, "הנאשם שחרר את המנוחה, אחז בפרק כף ידה על מנת לוודא כי היא אינה בחיים וכן וידא כי אינה נושמת עוד".

לאחר מכן, לפי כתב האישום, הוא גרר את גופתה לעבר הבור, העמיק אותו וטמן אותה בתוכו. כשחזר לבית הוא ניפץ את מכשיר הטלפון שלה בפטיש, גזר את כרטיסי האשראי והתעודות שלה, והשליך לפח הזבל את חפציה. רק כעבור שבועיים נמצאה גופתה.

בבקשת המעצר שהגישה עו"ד יעל זליג, כתבה כי מסוכנותו של דוד חיים מתבטאת, בין היתר, בברוטליות שברצח לעומת קור הרוח שנהג בו לאחריו. "בדרך הברוטלית שבה רצח המשיב את המנוחה, כשהוא חונק אותה בחצר ביתה, מוודא כי היא אינה בחיים, משליך אותה לבור שנחפר מבעוד מועד, ומכסהו בחול. מדובר במעשים אכזריים וקשים המלמדים על דפוסי החשיבה האלימים והמסוכנים של המשיב", כתבה. "נדבך נוסף המעיד על מסוכנותו הרבה הוא קור הרוח של המשיב לאחר שרצח וקבר את המנוחה. מיד לאחר הרצח הגיע המשיב לבית אימו על מנת לשחק עימה משחק קלפים כפי שנהג לעשות בשגרת היומיום".

זירת הרצח של אופירה חיים, החודשצילום: תומר אפלבאום

מבקשת המעצר עולה כי בנוסף להודאתו והשחזור שביצע, בידי המשטרה ראיות נוספות נגד חיים, בין היתר עדותה של עדת הראייה היחידה למה שהתרחש - המטפלת הזרה של אמו. המשטרה מבקשת לגבות את עדותה של המטפלת כעת שוב מחשש שתעזוב את הארץ. כמו כן, בן זוגה של בתם של אופירה ודוד חיים העיד במשטרה שהחשוד שאל אותו במהלך החיפושים אחר אופירה כמה זמן לאחר מות אדם יכולים כלבי גישוש להריח גופה. 

בחקירתו הראשונה הודה חיים ברצח גרושתו ושחזר את הרצח, ולפני כשבועיים אף הביע חרטה באוזני כתבים באולם בית המשפט. חרף הודאתו, טענה בשבוע שעבר המשטרה כי שינה חיים את גרסתו לגבי אופן הסתרת הגופה בבור בחצר ביתם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ