המשטרה עצרה שמונה חשודים במעורבות ברצח סמר חטיב

השמונה, שלחלקם היכרות מוקדמת עם חטיב, חשודים גם כי הצמידו מטען לרכבה בתחילת השבוע שבו נרצחה, אך זה נוטרל בידי חבלנים. המשטרה תבקש להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחותה של חטיב מחזיקה את תמונתה במחאה נגד רצח נשים, בדצמבר
אחותה של חטיב מחזיקה את תמונתה במחאה נגד רצח נשים, בדצמברצילום: תומר אפלבאום

המשטרה הודיעה הבוקר (שלישי) כי עצרה שמונה חשודים במעורבות ברצח סמר חטיב, תושבת יפו, שנורתה למוות מרכב חולף ליד ראשון לציון במאי אשתקד. לפי המשטרה, העצורים, שלחלקם היכרות מוקדמת עם חטיב, חשודים גם בהצמדת מטען חבלה לרכבה בתחילת השבוע שבו נרצחה, אשר נוטרל בידי חבלני המשטרה. 

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

ב-28 במאי 2018 נסעה חטיב, אם לשלושה, עם חברתה סמוך למחלף עין הקורא, אז נורו יריות לעבר רכבן. חברתה של חטיב, בת 23, נפצעה באורח אנוש וחטיב, בת 33, נהרגה במקום. 

זירת הרצח, ליד ראשון לציון במאיצילום: מוטי מילרוד

המשטרה מסרה עם פתיחת החקירה כי בתחילת אותו שבוע נטרלו חבלנים את המטען שהוצמד לרכבה וסברה כי הירי הקטלני הגיע בעקבות ניסיון ההתנקשות הכושל. המשטרה תבקש במהלך היום להאריך את מעצר החשודים בבית משפט השלום בתל אביב. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה והחשודים.

לטענת משפחתה של חטיב, לאחר הטמנת המטען היא ביקשה סיוע מהרשויות והוצע לה להיכנס למעון להגנתה. היא הסכימה וביקשה להיכנס למקום עם שלושת ילדיה, בני 11, 12 ו-13, אך שם סירבו לקבל את הילד הגדול ולכן היא נותרה ללא הגנה. לדברי גורמים בעיריית תל אביב, הוצע לחטיב פתרון שייאפשר לה להמשיך להיות עם ילדיה. בסביבת ביתה של חטיב היו מצלמות אבטחה שתיעדו את הטמנת המטען.

שרית, אחותה של סמר, אמרה היום ל"הארץ" כי היא מקווה שייעשה צדק ושיתגלה כי העצורים הם אכן מי שרצחו אותה. "התקופה הזו היתה מתסכלת עד רמה של דיכאון עם אי-ודאות", סיפרה. "למה, מי, מדוע ואיך עשו לה את זה? היא היתה אשה מקסימה ומלומדת. למה פגעו בה? אני מקווה שעכשיו נשמתה תירגע".

האחות, שהשתתפה במחאה נגד רצח נשים בדצמבר כשהיא אוחזת תמונה של סמר, סיפרה היום כי אחייניה נמצאים במצב נפשי קשה מאוד מאז שאמם מתה. "הם כבר בקושי בבתי ספר, מתוסכלים, עוברים טיפולים. מי שרצח את אמא שלהם רצח אותם איתה. רצחו להם את הנפש. הילד שלה בן ה-11 שואל אותי מי פגע ואומר 'את חכמה, את יודעת'. מה אני יודעת? הם ריסקו אותי".

אחיה של סמר אמר בהלווייתה כי במשפחה מתקשים לעכל את האסון והוסיף כי אין להם הסבר לרצח האכזרי. "סמר היתה אמא למופת שדאגה בעיקר לילדים שלה ואהבה אותם יותר מכל דבר אחר בעולם. היא עבדה עם אוכלוסייה מאוד חלשה כי היו לה לב ונשמה ותמיד רצתה לעזור לכולם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ