הנאשם ברצח תהילה נגר הורשע בהריגתה במסגרת הסדר טיעון

הפרקליטות מבקשת לגזור על ראיד רושרוש 20 שנות מאסר. המשפחה בדיון: "אין במדינה צדק. מותר לרוצץ גולגולת של אשה ולצאת בלי עונש". הפרקליטות: "התיק בוסס על ראיות נסיבתיות, אין שום ראיה ישירה המוכיחה כי הנאשם ביצע את העבירה"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רושרוש בבית המשפט (במרכז), היום
נעה שפיגל
נעה שפיגל

ראיד רושרוש, שהואשם ברצח בת זוגו לשעבר תהילה נגר ב-2016, הורשע הבוקר (שלישי) בהריגתה במסגרת הסדר טיעון. עוד הורשע רושרוש, בן 29 מהכפר מע'אר, בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, בהדחה בחקירה בנסיבות מחמירות ובשיבוש מהלכי משפט. 

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

תהילה נגרצילום: באדיבות המשפחה

הסדר הטיעון לא כולל הסכמה לגבי העונש, והפרקליטות מבקשת לגזור על רושרוש 20 שנות מאסר. עו"ד שמואל ברזני, שמייצג אותו, אמר בדיון בבית המשפט המחוזי בנצרת כי יבקש לגזור עליו עונש קל יותר. הדיון בטיעונים לעונש נקבע לעוד חודשיים.

בחקירת התיק אירעו מספר מחדלים משטרתיים. בין היתר, החוקרים השאירו את האבן שבה רוצצה גולגלתה של נגר בשטח, במקום לקחת אותה לבדיקה באופן מיידי. בנוסף, ברכב שבבעלות אחיו של רושרוש, שבו נטען כי אירע הרצח, היתה מצלמה שתיעדה את המתרחש בו. השוטרים שהחרימו את הרכב נסעו בו בעוד המצלמה ממשיכה לפעול, והחומר הישן שנשמר בה נמחק בעת שצולם חומר חדש. המשטרה לא הצליחה לשחזר את תוכן המצלמה.

עו"ד תמי אולמן, שמייצגת אף היא את רושרוש יחד עם עורכי הדין שאדי סרוגי וסימי כהן, אמרה כי ההסדר הושג בשל המחדלים שעשתה המשטרה בחקירת התיק. אולמן טוענת עוד כי המומחה שקבע שהרכב שבו נהג רושרוש היה בזירה הסתמך על נתונים מגוגל, ולפיכך אין לתת משקל לעדותו.

מימין: אביה של נגר, אחותה ואמה בבית המשפט המחוזי בנצרת, היוםצילום: גיל אליהו

באולם בית המשפט התפתחה מהומה בעת הצגת הסדר הטיעון, ומחוץ לו הפגינו עשרות בני אדם נגד החתימה על ההסדר. קרובי משפחתה של נגר צעקו על הסנגורים באולם: "הכסף קנה אתכם. אין במדינה צדק. מותר לרוצץ גולגולת של אשה ולצאת בלי עונש". נציג הפרקליטות אמר בדיון: "מבינים את כאב המשפחה. ההסדר לא על דעתם. לדעתנו ההסדר משקף את המצב הראייתי".

אחותה של נגר, נטלי, אמרה בדיון: "העדתי חמש שעות. עשיתי הכל למנוע את הסדר הטיעון. אחותי נרצחה באלימות קשה. סיפרתי מה שנדרשתי. היא סיפרה לי איך הוא מכה אותה ואמרתי פה הכל. אני מתחננת בפניכם, הוא רצח אותה בדם קר. תן לנו שקט. תעשו צדק. שצעקתה האחרונה של אחותי תשמע". אביה, יגאל, אמר לשופטים: "לא מדובר בהריגה, זה רצח. תעשו את תפקידכם, מבקשים מכם לדחות את העסקה הזו, תשפטו אותו עד הסוף".

גיסה של נגר, תמיר אחיטוב, אמר ל"הארץ": "אנחנו רותחים מזעם על מערכת בית המשפט, על הפרקליטות הרפוסה שאפילו לא היתה בקיאה בהסדר הטיעון. השופטים שמעו אותנו רק לפרוטוקול ולא התייחסו, אנחנו מזועזעים. אנחנו קוראים לכל המדינה, לכל אדם ואדם שחשוב לו שמקרים כאלו לא יחזרו. בית המשפט פשט רגל. אנחנו רוצים שכל המדינה תצא החוצה ותפגין. זה המחוז הגרוע במדינה. פרקליטות צפון לא רצתה להפסיד עוד תיק ופשוט סימנה וי בצ'ק ליסט. בושה וחרפה".

מהפרקליטות נמסר: "מדובר בתיק שבוסס מלכתחילה על ראיות נסיבתיות. אין שום ראיה ישירה המוכיחה כי הנאשם הוא שביצע את העבירה שכן איש לא היה עד לאירוע והנאשם הכחיש את מעורבותו במות המנוחה עד לרגע בו חתם על ההסדר והודה בעובדות כתב האישום המתוקן. למרות הכחשתו, התביעה סברה לאורך כל הדרך כי יש די ראיות נסיבתיות להוכיח את מעורבות הנאשם במותה של המנוחה. אולם התביעה גם סברה כי לא יהיה זה נכון להתעלם מקשיים ראייתיים שעלו במהלך המשפט ועל כן הסכימה לחתום על הסדר הטיעון".

גופתה של נגר, בת 31 מקיבוץ גינוסר, נמצאה בדצמבר 2016 עם סימני חבלה קשים בראשה ליד צומת מגדל בצפון הארץ. לפי הסדר הטיעון, רושרוש היה בן זוגה במשך כשנה וחצי, שבמהלכן נהג להכות אותה. נגר המשיכה את הקשר הרומנטי עמו, תוך שהיא מסתירה זאת ממשפחתה ומחבריה.

כמה שבועות לפני הרצח התלוננה נגר במשטרה על אלימות מצדו של רושרוש. בעקבות תלונתה, רושרוש נעצר לחמישה ימים והוצא נגדו צו הרחקה מנגר למשך שבועיים. לאחר מכן, סגרה המשטרה את התיק נגד רושרוש מחוסר ראיות, בעקבות סירובה של נגר להעיד נגדו.

לפי חקירת המשטרה, רושרוש יצר קשר עם נגר שלושה ימים לפני הרצח וביקש להיפגש עמה. לאחר יומיים היא ניאותה והם נפגשו בטבריה. רושרוש נאשם כי בדרכם חזרה, עצר בצומת מגדל ורצח אותה באמצעות ריצוץ גולגלתה. לפי החקירה, רושרוש הרגיש כי נגר "בגדה" בו מאחר שהגישה נגדו תלונה במשטרה.

רושרוש השתמש לצורך הרצח ברכבו של אחיו, אותו החזיר לו למחרת בבוקר. מאוחר יותר מצאו החוקרים שרידים מדמה של נגר ברכב. גופתה אותרה בשעות הבוקר המוקדמות, מוטלת בצד הדרך, כאשר פועל ראה את רגליה בתוך שיחים והזעיק את המשטרה.

בכתב האישום נגד רושרוש, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז צפון, מתוארים כמה מקרים בהם נקט אלימות נגד נגר בעבר. לפי כתב האישום, בספטמבר 2016 הכה אותה וגרם לה לקריש דם בעין שבעקבותיו נאלצה להיעדר מחתונת בת דודתה. כחודש לאחר מכן, לאחר בילוי בפאב בגינוסר, רושרוש היכה אותה בחלקים שונים בגופה כך שנאלצה לגשת למחרת לבדיקות בבית חולים. עוד נכתב כי הוא איים עליה שלא תספר לאיש על האלימות שהפנה נגדה, או שיפיץ תמונות אינטימיות שלה שהיו ברשותו.

מהמשטרה נמסר: "במהלך החקירה בוצעו מגוון פעולות חקירה בכדי להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם הנאשם. בסיומה של החקירה המורכבת שנוהלה במשטרה ולוותה לכל אורכה על ידי הפרקליטות, הוגש כתב אישום חמור כנגד החשוד. במסגרת הסדר הטיעון שהתבסס על התשתית הראייתית הקיימת - בית המשפט החליט להרשיע את הנאשם בהריגה ובכוונת הפרקליטות לבקש את עונש המקסימום בגין עבירה זו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ