אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
ניידת משטרה סמוך לזירה, הבוקר
ניידת משטרה סמוך לזירה, הבוקרצילום: דוברות המשטרה
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

אשה נמצאה הלילה (שלישי) כשהיא במצב אנוש עם סימני אלימות על גופה ביישוב סמוך לערערה בנגב. שאדיה אבו סריחאן, בת 35 ואם לשלושה,‎ פונתה לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותה. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרצח ועיכבה לחקירה כמה מבני משפחתה, בהם בעלה. בשעות הערב הודיעה כי נעצר גם קטין בן 17 בחשד למעורבות במעשה. בני המשפחה של אבו סריחאן סיפרו כי היו לה יחסים קשים עם ילדיהם של נשותיו הקודמות של בעלה.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

אמש, בסביבות השעה 22:50, התקשר הבעל למשטרה ודיווח כי חנקו את אשתו אך לא ציין מי עשה זאת. הוא הוסיף כי האשה, שהיא אשתו השלישית, איבדה את הכרתה והזעיק את צוותי מד"א לנקודת חבירה באזור. הוא הסיע את אבו סריחאן לנקודה, שממנה פונתה בידי הצוותים לבית החולים ושם נקבע מותה. גופתה נשלחה לבדיקה פתולוגית במכון לרפואה משפטית.

לדברי בני משפחתה של אבו סריחאן, ילדיהם של נשותיו הקודמות של בעלה נהגו להכות אותה ואף לגנוב ממנה רכוש. אחיה של שאדיה, חסן, אמר כי "זה רצח מזעזע לכל דבר. זה כואב, אבל אין לנו את מי להאשים. שאדיה היא יקרה לנו, היא היתה אישה טובה". חברה של אבו סריחאן סיפרה כי היתה אישה עצמאית, ושמעולם לא סיפרה על בעיות בבית. "היא הייתה מופנמת", אמרה.

הפניה רצח נשים

חובש רפואת חירום במד"א, עלה עבד אל כאלק, סיפר: "כשהגעתי לבית, חברתי לכוחות המשטרה שביצעו בהדרכה טלפונית של חובש ממוקד מד"א פעולות החייאה בסיסיות באשה בשנות ה-30. המשכתי את הטיפול שלהם, ביצעתי בדיקות רפואיות, היא היתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה ויחד עם צוות הניידת לטיפול נמרץ ביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים והיא פונתה במצב קריטי לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי, שם לצערי נקבע מותה".

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם סופר, אמר ל"הארץ" כי "מדובר באירוע מצער מאוד, לא נחסוך ככל שיידרש להגיע לגילוי בתיק זה. ראוי לומר שהחברה הבדואית נמצאת במרכז הקשב והמשאבים של המחוז ומרחב נגב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ