פורסם שם המאבטח שירה בבת זוגו; החשד: רצח אותה כי רצתה להיפרד ממנו

לפי החשד סלאביק מבשב, בן 62, ירה למוות בילנה יצחקבייב, בת 57, והתאבד. מחקירת המשטרה עולה כי היא ביקשה להיפרד ממנו. בשבוע שעבר חגגו שנתיים יחד. "זה היום של המלאך שלי", כתב בפייסבוק

בר פלג
בר פלג
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מבשב ויצחקבייב
מבשב ויצחקבייב
בר פלג
בר פלג

סלאביק מבשב, בן 62, הוא הגבר שעל פי החשד ירה אתמול (שישי) למוות בבת זוגו בפתח תקוה והתאבד. מחקירת המשטרה עולה כי האשה, ילנה יצחקבייב, בת 57, ביקשה להיפרד ממנו. השניים ניהלו מערכת יחסים בשנתיים האחרונות ועברו להתגורר יחדיו לאחרונה, וליצחקבייב שני בנים מנישואים קודמים. הזוג לא היה מוכר לרשויות, אך במשטרה גובים כעת עדויות משאר בני המשפחה בניסיון לברר אם ידעו על איומים או אלימות שלא דווחו למשטרה. מבשב, שעבד כמאבטח במוסד חינוכי, החזיק אקדח ברישיון.

הבניין בפתח תקוה שבו אירע הרצח, אמש
הבניין בפתח תקוה שבו אירע הרצח, אמשצילום: אילן אסייג

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

יצחקבייב נמצאה אמש במטבח בדירה ועליה כמה פצעי ירי, ועל מבשב נמצא פצע ירי אחד. מחקירה ראשונית עולה כי מבשב עבד כמאבטח במוסד חינוכי בלוד והחזיק אקדח ברישיון, אך היה ללא עבר פלילי ולא הוגשו נגדו תלונות על אלימות או איומים. עוד עולה מהחקירה כי השכנים לא שמעו את הירי, וייתכן כי הוא התרחש זמן רב לפני שהזוג התגלה.

בשבוע שעבר פרסם מבשב פוסט בפייסבוק ובו תמונות של יצחקבייב ובני משפחתו. הוא כתב כי באותו שבוע ציינו השניים שנתיים לקשר שלהם. "זה היום של המלאך שלי. אני מאחל לה את כל הברכות. תודה רבה על המתנה הזו, שחיכיתי לה זמן רב", כתב. בעוד יומיים צפוי היה מבשב לציין את יום הולדתו. בתמונה נוספת בעמוד הפיסבוק שלו נראים השניים מחובקים עם הכיתוב "כמה טוב להיות מאושר".

הפניה רצח נשים

חברים רבים הגיבו על הפוסט וניכר כי כולם שמחו בשמחתם של בני הזוג. מבשב הקפיד לענות על כל אחת מהתגובות הרבות, שכללו איחולים לבני הזוג. זויה, חברתם של השניים, כתבה ליצחקבייב: "אני מאחלת לך להיות אהובה, נחשקת, והכי חשוב – שמחה ובריאה". חברה נוספת, ז'אנה, כתבה: "אני מאחלת למשפחתכם בריאות, קצת מזל, סבלנות, אהבה אין סופית. החיים עוברים מהר, תחיו ותדעו שהחיים יפים".

בסרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק של מבשב נראים בני הזוג עם חברים ובני משפחה בארוחה משפחתית בחודש ספטמבר האחרון. "אני רואה שיש ביניכם הרבה אהבה, שיתוף פעולה ואנרגיה טובה", איחלה להם חברתם. "שתמיד ישררו בבית הזה אנרגיה טובה, שפע וברכה. בכל בוקר שאתם מתעוררים תתייחסו אחד לשני כאילו זו האהבה הראשונה שלכם".

שוטרים מחוץ לבניין בפתח תקוה שבו אירע הרצח, אמש
שוטרים מחוץ לבניין בפתח תקוה שבו אירע הרצח, אמשצילום: אילן אסייג

אחד השכנים, מיקי, סיפר אתמול כי ראה את בנה של יצחקבייב ליד הבניין. "הוא קילל ואמר: 'הוא שתה והרג את אמא שלי'", סיפר. ח', שכנה נוספת, אמרה כי יצחקבייב היתה אלמנה וכי בעלה מת לפני כמה שנים. "הם אנשים מאוד שקטים", סיפרה, "בעלי כל הזמן אמר לי בשנה האחרונה, 'יש איזה מישהו שבא אליה', אבל אני לא מכירה אותו".

מנכ"לית שדולת הנשים מיכל גרא מרגליות אמרה היום, "זוהי האשה השנייה שנרצחת מתחילת 2020. לא רק שהממשלה לא פועלת בצורה נחרצת נגד רצח נשים ואלימות נגד נשים, הרפורמה הגדולה ביותר שהתקבלה היא לא בהגנה על נשים, אלא בהרחבה פוטנציאלית של מספר האזרחים שרשאים לשאת נשק. המדיניות של השרים ארדן ואוחנה היא מדיניות מסוכנת, עם תוצאות איומות".

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ