בעלה של האשה שנדקרה למוות בחולון מואשם שרצח אותה לנגד עיני ילדיהם

מסטוואל אלאזה נרצחה בערב יום העצמאות, חודש וחצי אחרי שבעלה מנדפרו שוחרר ממאסר בגין תקיפתה. הוא הודה בחקירתו במעשה, ואמר שעשה זאת מפני שסירבה לשתות איתו קפה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיון בהארכת מעצרו של אלאזה (המופיע על המסך) בבית משפט השלום בתל אביב, בשבוע שעבר
דיון בהארכת מעצרו של אלאזה (המופיע על המסך) בבית משפט השלום בתל אביב, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שישי) כתב אישום נגד מאנדפרו אלאזה, תושב חולון, בגין רצח בנסיבות מחמירות של אשתו מסטוואל אלאזה בערב יום העצמאות, לנגד עיני ילדיהם. אלאזה הודה בחקירה שרצח את אשתו, ואמר שעשה כן מפני שסירבה לשתות אתו קפה. בפרקליטות כתבו גם שהוא חשד שהיא בוגדת בו. התקרית אירעה חודש וחצי אחרי ששוחרר ממאסר שריצה בגין תקיפתה.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

השניים היו נשואים זה כ-16 שנה, ולפי כתב האישום מאנדפרו נהג בשנים האחרונות לאיים על מסטוואל ולתקוף אותה. כחודש אחרי ששוחרר ממאסר, הוא חזר לגור עמה בתיווך בני משפחה. בערב יום העצמאות תקף אותה שוב, באמצעות בקבוק זכוכית. ולאחר מכן דקר אותה עם סכין מטבח גדולה.

מסטוואל ניסתה להימלט לחדר המדרגות, נכתב בכתב האישום, אך מאנדפרו רדף אחריה והמשיך לדקור אותה. בנם הקטין ניסה לעצור אותו ונפצע בידו. הבן העיד על הדברים מאוחר יותר במשטרה. שכנה של בני הזוג אמרה סיפרה למשטרה שיצאה לחדר המדרגות, וראתה את מאנדפרו יושב על גבה של מסטוואל ודוקר אותה, בשעה שבנו מבקש ממנו להפסיק. לאחר הרצח הנאשם נמלט מהמקום ונעצר כעבור כמה שעות.

זירת הרצח בחולון, לפני כשבועייםצילום: עופר וקנין

עו"ד רותי שביט מהפרקליטות כתבה בבקשת הארכת המעצר עד תום ההליכים שהגישה, כי לאחר שהורשע בתקיפה, מאנדפרו "הביע חרטה, בעקבותיה עשה בית המשפט עימו חסד והטיל עליו ענישה ברף הנמוך. למרות זאת  חזר המשיב לביתו ומימש את איומיו". 

היא הוסיפה כי "מעשי המשיב בוצעו באכזריות בלתי נתפסת למול עיניהם של ילדיו הקטינים, החל מהטחת בקבוק זכוכית על ראשה של המנוחה בסלון דירתם, עובר לדקירתה בחדר המדרגות כשהיא שוכבת שותתת דם וחסרת אונים כשבנו הקטין אוחז בכתפיו וקורא לו 'אבא די'". עוד כתבה כי "המשיב ביצע את הרצח, כשברקע חשדו שהמנוחה בוגדת בו עם אחד מחבריה לעבודה. המשיב העלה חששו זה בפני שכן בבניין וכן העלה הדברים על הכתב". 

עו"ד ירוסלב מץ שמייצג את אלאזה מטעם הסניגוריה הציבורית אמר כי "מדובר בטרגדיה": "אנו נמצאים בשלבים הראשונים של ההליך המשפטי ומטבע הדברים טרם קיבלנו את חומרי החקירה. לאחר שנלמד את חומרי החקירה נוכל להתייחס לאישומים ולבחון את צעדינו המשפטיים". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ