האשה שנורתה למוות ברהט היתה מוכרת למשטרה עקב אלימות מצד אחיה ובעלה

אחיה של חנין אלעביד הורשע ב-2011 באיום על חייה ובתקיפתה. כשהיתה בת 16 נישאה לגבר בן 44, וגם הוא נהג לתקוף אותה. למרות זאת אביה אמר ל"הארץ" אחרי הרצח: "היא קצת יש לה בעיות בראש, אין לי מושג אם היתה אלימות במשפחה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנין אלעביד

חנין אלעביד, האשה שנורתה למוות אתמול (חמישי) בבית ברהט, היתה מוכרת למשטרה עקב אלימות שספגה מאחיה ומבעלה לשעבר. לפני עשור נגזרו על אחיה שבעה חודשי מאסר בגין איום על חייה ותקיפתה, לאחר שסירבה למסור נגדו עדות בבית המשפט.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

מקור בעיריית לוד אמר ל"הארץ" כי אלעביד, בת 27 במותה, גרה עד 2018 בלוד, ועקב האלימות כלפיה עברה לבאר שבע. לפי מקור אחר הבקיא בפרטים, היא ברחה ממשפחתה ועזבה עם בן זוגה לרהט, שבה גרים כמה מבני משפחתה, והשניים שכרו שם דירה. 

זירת הירי ברהט, אמשצילום: אלמוג בן זכרי

אביה של אלעביד, איברהים, אמר ל"הארץ": "היא היתה ילדה טובה, היתה בעייתית, אבל כבר חזרה בתשובה. היא קצת יש לה בעיות בראש, עשתה שטויות פה-שם, לא חיה בבית. היא עברה לרהט בערך לפני חצי שנה, היתה אצל אחותה ולא היה לה בן זוג. היא היתה נשואה והתגרשה, אבל אני לא חושב שזה הרקע כי עברו כבר שמונה שנים. יכול להיות שהיה עבר של אלימות במשפחה, אני אין לי מושג מזה".

כשאלעביד היתה בת 16 היא נישאה לגבר בן 44, והוא תקף אותה כמה פעמים. היא ברחה למקלט לנערות והתלוננה נגדו במשטרה. ב-2009, בזמן שהוא היה בכלא והיא במקלט, אחיה איים עליה וגרם לה לעזוב את המקום. לפי המשטרה הוא רדף אחריה בשכונת מגוריה עם סכין, צעק לעברה: "תעצרי יא זונה", תקף אותה באגרופים ומשך בשערה, משום שחשד כי היתה בקשר זוגי מחוץ לנישואין. לפי ראיות שהוגשו לבית המשפט, גם דודה חיפש אותה בשליחות אביה.

לאחר שברחה מעירה, היא התלוננה במשטרה על אחיה. ב-2011 הוגש נגד האח כתב אישום בגין תקיפה ואיומים. "בתיק זה הסיכון הממשי לפגיעה בחייה של המתלוננת רב ועצום", כתבה התביעה. האח הכחיש את המיוחס לו וטען כי הוא אינו מסוכסך עם אחותו. היא זומנה להעיד נגדו בבית משפט, אך סירבה לעשות זאת. עו"ד מאיר בירנבוים מהתביעה המשטרתית אמר כי המשטרה לא הצליחה להביאה לעדות. 

בעקבות זאת הגיעו המשטרה והאח להסדר טיעון, ובית המשפט גזר עליו שבעה חודשי מאסר ושמונה חודשים על תנאי. "נראה שהנאשם נוקט איזו בעלות על אחותו ועושה דין לעצמו הן באיומים והן בתקיפה נגדה", אמר התובע המשטרתי והוסיף: "הנאשם צריך לצאת עם איזשהו מסר שאין בסמכותו לקחת אחריות על בני משפחתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ