אישה בת 53 נרצחה בביתה בירוחם, בן זוגה דיווח למשטרה כי פגע בה

בני הזוג, המשתייכים לקהילת העבריים, לא היו מוכרים לרשויות. בעלה לשעבר של האישה, לטרישיה לני פוינטר: "לא היינו ביחד, אבל הוא הרג את אשתי. הילדים שלי משתגעים". מתחילת 2020 נרצחו 17 נשים בידי בני זוגן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנרצחת לטרישיה לני פוינטר על רקע ביתה

לטרישיה לני פוינטר, תושבת ירוחם בת 53, נרצחה הבוקר (שני) בביתה. החשוד במעשה הוא בן זוגה, שדיווח למשטרה כי פגע בה. בני הזוג, מקהילת העבריים, לא היו מוכרים לרשויות. מותה נקבע במקום. מאז תחילת השנה שעברה נרצחו 17 נשים בידי בני זוגן.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

בן זוגה לשעבר של פוינטר ואבי ילדיה, נדיב בן עמיקם, אמר הבוקר כי הופתע מהמעשה, לאור היכרותו ארוכת השניים עם השניים. "מעולם לא היתה כל סוג של אלימות ביניהם או בינינו", אמר בן עמיקם, "לא היינו ביחד, אבל הוא הרג את אשתי. זה כל מה שאיכפת לי. הילדים שלי משתגעים". מכרים אחרים של בני הזוג סיפרו כי לא ידעו על מקרי אלימות קודמים בבית המשפחה, אך אחת השכנות אמרה כי היחסים בין בני הזוג היו מתוחים לאחרונה. 

בניין מגוריה של האישה שנרצחה בירוחם, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

קהילת העבריים החלה להגיע לירוחם בעשור האחרון ומספר חבריה מצומצם מאוד. על פי מקור ברשות המקומית, כיום אין יותר מעשר משפחות ביישוב. המקור סיפר כי מרבית המשפחות בקהילה מוכרות לרשות המקומית, והקשר למחלקה העירונית נעשה על ידי ילדיהם הנמצאים במערכת החינוך. אותו גורם הוסיף כי ללטרישיה לא היו ילדים במערכת החינוך המקומית, מה שמקשה על מעקב אחר המשפחות. קהילת העבריים בנגב, בדימונה, בירוחם ובמצפה רמון היא קהילה שמעורה בחיים הקהילתיים המקומיים, בייחוד מבחינה תעסוקתית, אולם לצד זאת חבריה מנהלים חיי קהילה מבודלים מהסביבה.

יו"ר ויצו אניטה פרידמן, מסרה בתגובה למות פוינטר: "המקרה מעיד על כשל ארוך ומדמם של ממשלות ישראל בטיפול באלימות כלפי נשים, במיוחד לאור הגידול הדרמטי באלימות מתחילת משבר הקורונה, המחייב דרכי התמודדות חדשות בהגעה אל משפחות במעגל האלימות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ