גבר הואשם שארב לגרושתו, התנגש ברכבה ודקר אותה למוות בסכין המיועדת לשחיטה

מכתב האישום עולה כי בשנים האחרונות רביע כנאענה ריצה מאסר על כך שהכה את וופא עבהארי בנישואיהם, איים עליה ועל משפחתה והכה את בתם המשותפת. בנובמבר אמר לה בבית הדין השרעי: "בחיים שלך לא תראי את הילדים", ושעות אחדות לאחר מכן רצח אותה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת התקרית בעראבה, בנובמבר
נעה שפיגל
נעה שפיגל

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד רביע כנאענה, בן 41 מעראבה, בגין רצח גרושתו וופא עבהארי בנובמבר האחרון לאחר מסכת ארוכה של אלימות ואיומים. בנוסף הוא מואשם, בין היתר, בתקיפת בתם הקטינה, הפרת הוראה חוקית ושיבוש מהלכי משפט.

רצח נשים בישראל: הסיפורים שמאחורי המספרים

השניים נישאו בשנת 2002, ונולדו להם חמישה ילדים. לפי כתב האישום, כנאענה נהג בעבהארי באלימות, ואף ריצה בשל כך תקופות מאסר בפועל. במארס 2019 היא עזבה את ביתם, עברה לבית הוריה והחליטה להתגרש ממנו. כחודשיים לאחר מכן הסכימו השניים שבנותיהם יתגוררו עם האם בבית הוריה במהלך השבוע ויגיעו לשהות עם האב בסוף השבוע, ושבניהם יישארו בחזקתו.

בהמשך הבנות סירבו לבקר את אביהן, והבנים סירבו לבקר את אמם. במסגרת סכסוך המשמורת, כנעאנה איים על עבהארי באופן ישיר ואף ניסה להעביר אליה מסרים מאיימים דרך אחת מחברותיה. בעקבות זאת עבהארי ובנותיה עברו למקלט חירום, שם שהו עשרה חודשים. בתקופה הזו, לפי כתב האישום, כנאענה המשיך לאיים על אשתו ועל בני משפחתה במטרה לנסות ולשכנע אותה לחזור לביתם. בנוסף, כנעאנה עודד את בניו לסרב לקשר עם אמם, על מנת להפעיל עליה לחץ להתאחד עמו. אך עבהארי סירבה ותהליך הגירושים הושלם.

לאחר שעזבה את המקלט ניתן צו משמורת זמני שלפיו הבנות ישהו במשמורת של אביהן במהלך סופי השבוע בבית המשותף. אך כנאענה סירב להחזיר את הבנות לאם, והכה אחת מהן בפניה. בעקבות זאת ניתן לעבהארי ובנותיה צו הגנה מפניו. למרות זאת, לפי כתב האישום, כנאענה איים על דודה של עבהארי כי ירצח את אמה, אחיה ואחייניה.  

הפגנה בעראבה בעקבות הרצח, בנובמברצילום: גיל אליהו

בנובמבר התקיים בבית הדין השרעי בסכנין דיון בנוגע למשמורת על הילדים. בסופו, נכתב בכתב האישום, כנעאנה הטיח בעבהארי: "הנה מול השופט אני אומר לך - בחיים שלך לא תראי את הילדים". אחרי הדיון נסע כנאענה לעראבה, החנה את מכוניתו סמוך לכניסה לעיר, והמתין. כשעבהארי הגיעה למקום הוא התנגש במכוניתה, יצא ממכוניתו ודקר אותה 13 פעמים בסכין לשחיטת כבשים. עוברי אורח ניסו להניא אותו, והוא איים לדקור אחד מהם.

לאחר מכן, נכתב, כנאענה נמלט מהמקום ברכבו. עברו כשלושה שבועות עד שנתפס, לאחר שגנב רכב. לפי המשטרה, בזמן מעצרו הוא ניסה לדקור את אחד השוטרים. לפי הבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים, בידי המשטרה סרטונים של התקרית, ויומן של עבהארי שבו תיארה את התנהגותו של כנאענה במהלך נישואיהם. עוד נכתב בבקשה כי כנעאנה מודה בעובדות באופן חלקי, בין היתר בכך שדקר את גרושתו – אך הוא כופר בכך שהתכוון לרצוח אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ