מאסר עולם לגבר שרצח את בת זוגו והחביא את גופתה במזוודה

אזרח טורקי שעבד בישראל רצח את בת זוגו הרומנייה ב-2013 וביתר את גופתה. השופטים דחו את טענתו להגנה עצמית, וקבעו כי מלבד המאסר הוא ישלם לבתה של הרצחת כ-250 אלף שקלים

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון פולבר

איידן דמירהאן, אזרח טורקי בשנות החמישים לחייו, נידון היום (ראשון) למאסר עולם על רצח בת זוגו, עובדת זרה מרומניה בשם אילונה דניס. המקרה, שאירע בשנת 2013, התפרסם לאחר שחלקים מגופתה המבותרת של דניס נמצאו במזוודה.

לפי פסק הדין, בתחילת באוגוסט 2013 חזרו דמירהאן ודניס מבילוי במועדון, וכשהגיעו לדירתם ברחוב השיטה בעיר התפתח ביניהם ויכוח על כסף. במהלך הוויכוח תקף דמירהאן את דניס בפטיש והרג אותה. לאחר מכן הוא ישב כשעה מול הגופה ועישן, ואז ביתר אותה ופיזר את חלקיה בשקיות ובתיקים ברחבי העיר תל אביב.

דמירהאן בדיון הארכת מעצרו, ב-2013צילום: מוטי מילרוד

למשטרה נודע על המקרה כאשר תושב תל אביב מצא את הגופה במזוודה בפח אשפה בדרום העיר - ללא הראש והגפיים. לאחר מכן נמצאו חלקים נוספים ממנה בפחים סמוכים, אולם הראש לא נמצא מעולם. החקירה העלתה כי הנרצחת הגיעה לישראל כמה שנים לפני כן כדי לעבוד בסיעוד. תחילה התגוררה בחיפה, אך ב-2011 עברה לעבוד בתל אביב. בחודשים שקדמו לרצח שהתה בישראל ללא אשרה.

חוקרי משטרת ישראל פנו לאינטרפול ובעזרתם הצליחו ליצור קשר עם בתה של דניס ברומניה. הבת היא שסיפרה להם כי בתקופה שקדמה לרצח ניהלה אמה מערכת יחסים רומנטית עם אדם ממוצא טורקי שעבד בישראל בבנייה. לאחר הרצח הסתתר דמירהאן במשך כמה ימים בכפר קאסם, ונלכד כשעשה את דרכו לרמת גן כדי לאסוף ממעסיקו את הדרכון ואת כרטיס הטיסה בחזרה לטורקיה.

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב - מרים דיסקין, רענן בן-יוסף וציון קאפח - לא קיבלו את גרסתו של דמירהאן, לפיה לא התכוון להרוג את דניס, והכה אותה מתוך הגנה עצמית. בדצמבר האחרון הוא הורשע ברוב דעות, כאשר השופט רענן בן יוסף סבר שמדובר בהריגה, ולא ברצח.

מלבד עונש המאסר, השופטים קבעו כי דמירהאן יפצה את בתה של דניס ב-258 אלף שקלים, הסכום המקסימלי הקבוע בחוק. "מובן מאליו, שאין בנמצא פיצוי כספי ראוי לקיפוח חיי אדם, ומכאן שגם השיעור המרבי שנקבע בחוק אין בו די כדי לבטא את ההשלכות הקשות והטרגיות של אובדן בני המשפחה", כתבו השופטים בגזר הדין והוסיפו: "בפסיקת פיצוי בסכום המרבי יש כדי להדגיש את אחריותו של הנאשם כלפי ילדי קורבנו ואת חבותו לגמול להם, גם אם באופן סמלי בלבד, על הסבל, הצער והייסורים שנגרמו להם בעטיים של מעשיו הנפשעים. השלכות קשות אשר ילוו אותם לאורך חייהם".

עורכי הדין גלאון קפלנסקי וסוזי עוזסיני ארניה, המייצגים את דמירהאן מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרו בתגובה כי ״בהכרעת הדין היתה דעת מיעוט שקבעה כי מדובר בהריגה ולא ברצח. לפיכך, אנו נלמד את ההחלטה ונשקול הגשת ערעור״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ