גופתה של טטיאנה חייקין הוטסה לאוקראינה; כתב האישום נגד בן זוגה צפוי השבוע

מהחקירה עולה כי איגור צ'פיקוב חיכה יומיים עד שדיווח למשטרה כי רצח את חייקין, וביתר את גופתה. בכיר במחוז תל אביב כינה אותו "מפלצת". חייקין תיטמן בלבוב, שם מתגוררות בני משפחתה, לאחר שגויסו תרומות תוך פחות מיממה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכרות של חייקין נפרדות ממנה בנתב"ג, היום
מכרות של חייקין נפרדות ממנה בנתב"ג, היוםצילום: תומר אפלבאום
בר פלג
בר פלג

גופתה של טטיאנה חייקין, שבן זוגה חשוד שרצח אותה לפני שבועיים בבת ים, הוטסה הבוקר (ראשון) לאוקראינה והיא תיקבר בעיר הולדתה לבוב. המשטרה הודיעה היום כי פענחה את הרצח, והגישה הצהרת תובע לקראת כתב אישום בהמשך השבוע נגד החשוד ברצח איגור צ'פיקוב.

עם סיום החקירה, הותר היום לפרסום כי הרצח בוצע בלילה שבין שישי לשבת, אך צ'פיקוב המתין עד לשעות הערב של יום ראשון כדי התקשר למשטרה ולדווח על שעשה. מהחקירה עולה כי הוא תקף בצורה ברוטאלית את חייקין וביתר את גופתה, ששכבה בבית כיומיים. מפרטי החקירה עולה כי על אף הזמן שחלף מרגע הרצח, צ'פיקוב נעצר כשכתמי דם על בגדיו. בחקירתו מסר צ'פיקוב גרסאות שקריות בנוגע למה שאירע ואמר כי אינו זוכר את האירוע. מקור בכיר במחוז מרכז כינה את צ'פיקוב "מפלצת" עקב מעשיו.

מוקדם יותר החודש פורסם ב"הארץ" כי אף אדם לא דרש את גופתה של חייקין מהמכון לרפואה משפטית, ונשים שהכירו אותה ניסו לגייס כספים להטסתה לאוקראינה, שם חיות אמה ואחותה. עלות הטסת הגופה, המסתכמת בכ-15 אלף שקלים, שולמה לאחר שנאספו תרומות תוך פחות מ-16 שעות מרגע שחברת מועצת העיר בת ים, קטי פיאסצקי-מורג, הקימה אתר אינטרנט ייעודי לכך.

לפני שהגופה הועלתה למטוס, ערכו מכרותיה של חייקין טקס צנוע במסוף המטענים בנמל התעופה בן גוריון. הנשים שהגיעו לטקס נשאו שלטים עליהם נכתב: "את לא לבד". "היא היתה אשה מדהימה וחייכנית, גם כשהיה לה קשה היא לא התלוננה", אמרה עליה אתי, אחת ממכרותיה. "היינו נפגשות במרכז המסחרי עם עוד אנשים ולא חשבתי שאבוא ואראה אותה בארון. היא מעולם לא דיברה על המשפחה שלה".

סופי, מכרה נוספת של חייקין שאיתרה את אמה ואחותה בלבוב, סיפרה: "היא בנאדם עם נשמה, היא מסכנה. גם אם לא היינו מוצאים את המשפחה, היה צריך לעזור לה. אחותה בכתה בטלפון ואמרה שהם התפללו כל היום שתהיה אפשרות לקבור אותה בעיר ילדותה כי אין להם אמצעים להטיסה". על צ'פיקוב אמרה: "לא פחות חשוב מזה גם שהבנאדם הזה, החיה הזה, לא ישחק אותה חולה נפש ויילך לאברבנאל".

טקס פרידה מחייקין בנתב"ג, היוםצילום: תומר אפלבאום

"לפני שבועיים טטיאנה נרצחה בעיר שלנו בצורה אכזרית ולצערי גילינו בזמן הזה שאין לה אף אחד כאן. הבדידות שלה לא נתנה לי לישון בלילה", אמרה פיאסצקי-מורג, שיזמה את הטקס. "עוד לא הספקנו לקבור את טטיאנה וכבר אתמול בערב נרצחה ילדה בת 21".

פיאסצקי-מורג מתחה ביקורת על התנהלות הממשלה במניעת אלימות כלפי נשים. "אני מקווה שגם במקומות שבהם מתקבלים החלטות יבינו שזאת מגפה שלא מנסים למצוא לה חיסון", אמרה. "אנחנו רואים שהקורבנות מגיעות מרקעים שונים, בגילאים שונים ועם סיפורי חיים שונים - אבל מה שמקשר בין כולן זה שממשלת ישראל מפקירה אותן ומתירה את הדם שלנו. היום מכתירים ממשלה ולא הכניסו את נושא האלימות נגד נשים להסכמים הקואליציוניים זאת בעיה חברתית אקוטית היום במדינת ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ