בכיר פלסטיני על המאמץ לחידוש המו"מ: "בהצעת הקוורטט יש סעיפים מעודדים" - לקראת מדינה פלסטינית - הארץ
בכיר פלסטיני על המאמץ לחידוש המו"מ: "בהצעת הקוורטט יש סעיפים מעודדים"
ג'קי חורי
29/09/2011 | 12:15
עם זאת, ברשות הדגישו שוב כי ישראל צריכה להסכים לקווי 67 ולהקפאת הבנייה בהתנחלויות כתנאי; במועצת הביטחון ידונו מחר בבקשה הפלס'

מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד רבו, הגיב היום (חמישי) להצעת הקוורטט לחידוש המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים בתוך חודש. עבד רבו אמר שההצעה כוללת "סעיפים מעודדים", אך הם לבדם לא מספיקים בשביל לחדש את המשא ומתן. לדברי עבד רבו, הפלסטינים להוטים לחדש את השיחות, אבל קודם לכן ישראל חייבת להסכים לכל התייחסויות הקוורטט בנוגע לקווי 67' והפסקת הבנייה בהתנחלויות. עבד רבו הוסיף  כי הפלסטינים ימשיכו במאמציהם לקבל הכרה במדינה פלסטינית באו"ם.

היו"ר התורן של מועצת הביטחון, נציג לבנון באו"ם נואף סלאם, הודיע כי מחר ידון לראשונה גוף רשמי במועצה בבקשה הפלסטינית. לדבריו, מדובר בוועדת שגרירים שתתכנס בשעה עשר בבוקר, לפי שעון ניו יורק. סלאם ציין כי אם לא יקבל הצעה חלופית, יעביר את הבקשה הפלסטינית לוועדת שגרירים נוספת שתדון במועמדות לחברות באו"ם.

השר לענייני חוץ בראשות הפלסטינית, ד"ר ריאד אל-מליכי, אמר היום בראיון לרדיו "קול פלסטין" שהפלסטינים הבטיחו כבר את תמיכתן של שמונה מדינות במועצת הביטחון, והם ממשיכים במאמצים להבטיח את הקול התשיעי. הוא ציין שבעניין הזה עומדות בפני הפלסטינים  שתי אופציות: קולומביה או בוסניה, כאשר עיקר המאמץ מתמקד בבוסניה.

צילום: רויטרס

שמונה המדינות שתמיכתן מובטחת לפי מליכי הן רוסיה, סין, הודו, דרום אפריקה, ברזיל, לבנון, ניגריה וגבון. לדבריו הוא קיבל תשובה רשמית משר החוץ הניגרי ונשיא גבון בעניין זה.

לחזר אחרי ניגריה, להתחנף לגבון? דברו על זה בפייסבוק

יצויין כי בשעתו אמר שר הביטחון אהוד ברק, שנפגש עם נשיא ניגריה וקיבל ממנו הבטחה שארצו תימנע בהצבעה במועצת הביטחון, אם תתקיים. כמה ימים מאוחר יותר עקץ אותו שר החוץ אביגדור ליברמן במרומז, ואמר שיש להימנע מ"לרוץ ולספר לחבר'ה", כלשונו.

צילום: אי-פי
64
 
הוספת תגובה

תודה!

תגובתך נקלטה בהצלחה, ותפורסם על פי מדיניות המערכת

אנא המתן...