משטרת שוייץ עצרה טכנאי מחשבים ממשרד עורכי הדין מוסאק פונסקה

העיתון "לה טמפ" דיווח כי הטכנאי נעצר לפני כמה ימים וכי הוא מואשם בגניבת מידע, כניסה לא מורשית למאגר מידע והפרת אמונים. עם זאת אין ראיות כי הוא אכן המדליף של מסמכי פנמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת שווייץ עצרה טכנאי מחשבים העובד במשרד עורכי הדין הפנמי מוסאק פונסקה בחשד כי הסיר לאחרונה כמויות גדולות של מידע, כך דיווח היום (רביעי) העיתון השווייצי "לה טמפ". בהתבסס על מקור המעורה בחקירה, פרסם העיתון כי הטכנאי נעצר לפני כמה ימים בבניין של משרד עורכי הדין בז'נווה. הטכנאי נעצר על רקע תלונה שהגיש משרד מוסאק פונסקה, לאחר שמסמכים פנימיים שלו הנוגעים למקלטי מס ומנהיגי עולם פורסמו בתקשורת בחודש אפריל.

דובר משרד התובע בז'נווה אישר כי הרשויות פתחו בחקירה בעקבות תלונה שהוגשה על ידי המשרד, אך סירב למסור פרטים נוספים. על פי העיתון השווייצי, אנשי משרד התובע ערכו חיפוש במשרדי החברה ולקחו עמם ציוד מחשבים. כמו כן נכתב כי נבדק אם החשוד גנב מידע, ואם כן, כמה ומתי.

משרדי מוסאק-פונסקה, בהונג קנוג באפרילצילום: אי־פי

החשוד שנעצר הכחיש כי הוא עבר על החוק, נכתב בעיתון, ואף על פי כן הוא הואשם בגניבת מידע, כניסה לא מורשית למאגר מידע והפרת אמונים. עוד נכתב כי אין ראיות לכך שהאדם שנעצר אחראי להדלפתם של "מסמכי פנמה". לאחר הדלפת המסמכים הודיעה חברת מוסאק פונסקה, המתמחה בהקמת חברות מקלטי מס, כי היא לא עברה על החוק, לא השמידה מסמכים וכי כל פעילותה חוקית.

משרד עורכי דין מוסאק פונסקה, העומד במרכז הדלפת הענק של "מסמכי פנמה", החושפים כיצד ראשי מדינות, מקורביהם, פושעים וידוענים מנהלים ולעתים מסתירים את פעילותם הפיננסית במקלטי מס ברחבי העולם, ניהל גם את עסקיהן של חברות הנתונות לסנקציות בינלאומיות. לפי בי־בי־סי, מהמסמכים עולה כי מוסאק פונסקה שיתף פעולה עם לפחות 33 גורמים פרטיים וחברות הנמצאים ברשימה השחורה של ארה"ב והאיחוד האירופי, ובכלל זה חברות מאיראן, צפון קוריאה וזימבבוואה. לפחות חברה אחת קשורה באופן ישיר לתוכנית הגרעין של צפון קוריאה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ