מה מטריד את נתניהו במרוץ לנשיאות

שיכרון החושים שיצר ביקור ר"מ קנדה לא יחזור בקרוב מה גרם לפואד להיעלב ולריבלין להיזכר בשיחה עם פרס ב-2007 ומצב המפלגות שנה אחרי הבחירות

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי ורטר

בנימין נתניהו לא יכול היה לחלום על מתנה יותר יפה ומחממת לב לרגל היארצייט של שנה לבחירות (שצוין, אם לא שמתם לב, ב-22 בחודש זה) מביקור החלומות של ראש ממשלת קנדה ופמלייתו הענקית בישראל. והוא לא יכול היה לחגוג את כניסתו לשנה השישית הרצופה, תשיעית במצטבר, בתפקידו כראש ממשלה, עם חבר טוב ואוהב יותר.

היו אלה ארבעה ימים של שיכרון חושים דיפלומטי שכמותו לא זכור. החיבוק החם שהוענק לסטיבן הרפר, המכונה כאן "ראש הממשלה הציוני הראשון של קנדה", או בלשונו של ח"כ אחמד טיבי "ליכודניק", התחרה רק בזה שהוא העניק לישראל. מחיאות הכפיים החוזרות ונשנות להן הוא זכה במליאת הכנסת, בעיקר מספסלי הקואליציה, כולל כמה קימות נרגשות בהובלת נתניהו ושריו אסירי התודה, רק הבליטו את בידודנו המסתמן, את הצינה שמתחילה לנשב לעברנו ממערב, ואת חשרת העננים הדיפלומטית והכלכלית ההולכת ומתקדרת מעלינו במקרה שהמשא ומתן עם הפלסטינים ייכשל. נו יופי, תמיד תהיה לנו קנדה. ואה, כן, צריך למשש את הדופק אצל מיקרונזיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ