במחנה הציוני דורשים לבטל את הוועדה לעובדים זרים כדי לעסוק בשקיפות הממשל

מקור במפלגה מסביר כי "העובדים הזרים הם כבר לא סיפור". בינתיים טרם ברור אם ועדה כזו אכן תוכל לקום או מי מהמפלגה יעמוד בראשה, אבל היוזמה מעידה עד כמה נושא העובדים הזרים אינו נחשב אטרקטיבי ועתידה להשאיר עשרות אלפים ללא מענה פוליטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפלגת המחנה הציוני דורשת לבטל את הוועדה לענייני העובדים הזרים בכנסת, ולהקים במקומה ועדה חדשה שתעסוק בנושאי "ממשל זמין", ובכלל זה בשקיפות ובהנגשת השירותים הממשלתיים. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כבר עודכן ביוזמה ומלשכתו נמסר כי הוא "שוקל בחיוב את המהלך", אולם לכך נדרש אישור מליאת הכנסת. 

על פי חלוקת התפקידים בכנסת, אחד מחברי המחנה הציוני אמור היה לעמוד בראש הוועדה הקיימת מאז 1998, אך במפלגה החליטו לפעול לכינונה של ועדה אחרת תחתיה, שתעסוק בנושאי השקיפות במשרדי הממשלה השונים ובהנגשת השירותים הממשלתיים לציבור באמצעות האינטרנט. את היוזמה ליצירת הוועדה החדשה הגתה ח"כ סתיו שפיר כבר לפני כחודש, והיא הציעה למנהיג המפלגה יצחק הרצוג וליו"ר הסיעה איתן כבל לפעול להקמתה. השניים הרימו את הכפפה, ובימים האחרונים בחן כבל עם בכירים בקואליציה ועם היועץ המשפטי לכנסת את האפשרות המעשית למהלך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ