פרשנות || למה נתניהו נלחם בכל מחיר על הצבעה על מונופול הגז

ראש הממשלה וצוותו לא פסחו על שום פעלול משפטי או תרגיל פוליטי בניסיון להתגבר על המכשולים שלא פוסקים לצוץ בדרכם למחטף הכלכלי הגדול בתולדות ישראל

אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אחוז אמוק. ב-96 השעות האחרונות מאז ששר הכלכלה, אריה דרעי, שיבש את התוכנית לאישור הפשרה מול מונופול הגז – נתניהו וצוותו לא פסחו על אף פעלול משפטי או תרגיל פוליטי בניסיון להתגבר על המכשולים שלא פוסקים לצוץ בדרכם למחטף הכלכלי הגדול בתולדות ישראל.

הממונה על ההגבלים העסקיים מתנגד? נפעיל סעיף נשכח בחוק שמאפשר לשר הכלכלה לעקוף אותו; שר הכלכלה חושש? נכנס עבורו את הקבינט המדיני־ביטחוני; שר הכלכלה בכל זאת מתנגד? נעביר סמכויותיו לממשלה; החוק מחייב את אישור הכנסת? נבהיל את חברי המליאה להצבעה יממה לאחר כינוס הממשלה; חברי הכנסת רוצים לדעת על מה הם אמורים להצביע? נשהה את פרסום סעיפי הפשרה, ונקצר את השימוע הציבורי לשבועיים; שרים נמנעים מהצבעה מחשש לניגוד עניינים? נפעיל משמעת קואליציונית ונאיים עליהם בפיטורים; היועץ המשפטי של הכנסת מגבה אותם? נגיש חוות דעת משפטית נגדית; ליברמן מתנגד? נקנה אותו בהבטחה לתקצוב פנסיה לעולים; עדיין אין רוב בכנסת? נדחה את ההצבעה לאישון ליל ונראה את האופוזיציה דבקה בהתנגדותה; לא מתייאשים? נו טוב, נחזור ללחוץ על שר הכלכלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ