החוק הנורווגי אושר סופית; בנט, דרעי וכחלון צפויים להתפטר מהכנסת

החוק, שאושר בתום דיון מרתוני, מאפשר לשר אחד מכל מפלגה להתפטר כדי לפנות מקום למועמד הבא ברשימה. הנוסח שלו שונה בימים האחרונים ויחול גם על הליכוד - בניגוד לעמדת נתניהו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בתום דיון מרתוני, אישרה הלילה (חמישי) הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את החוק הנורווגי, המאפשר לשר אחד מכל מפלגה להתפטר מהכנסת כדי לפנות מקום למועמד הבא ברשימת המפלגה. החוק אושר ברוב של 64 חברי כנסת מול 51.

בעקבות אישור החוק צפוי שר החינוך, נפתלי בנט (הבית היהודי), להתפטר מהכנסת ולפנות את מקומו לשולי מועלם רפאלי, שנטען כי החוק נועד להחזירה באופן אישי למשכן. עם זאת, לצד ההכרזה של בנט אצלנו שהוא מתכוון להתפטר, במפלגה שוקלים רוטציה - כפי שמתיר החוק החדש - כך שכל אחד משרי המפלגה וסגן השר יתפטרו מהכנסת לסירוגין לטובת מועלם. גם שר הכלכלה, אריה דרעי (ש"ס), צפוי להתפטר מהכנסת כדי שאברהם מיכאלי יוכל להתמנות לח"כ. לפי הערכות, שר האוצר משה כחלון (כולנו) וסגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) יתפטרו מהכנסת גם הם. בשלב זה עדיין לא ברור מי מבין שרי הליכוד יסכים להתפטר כחלק מהחוק החדש. החוק לא מחייב אף שר להתפטר, אלא מאפשר לשרים לעשות זאת אם הם מעוניינים בכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ