ש"ס ודגל התורה מתקרבות, אך איחוד חרדי עדיין רחוק

הופעתו הנדירה של שר הפנים בוועידת דגל התורה עוררה ספקולציות לגבי חבירה אפשרית בין ש"ס למפלגה הליטאית. בשלב זה, הדיבורים מעידים בעיקר על המבוכה בש"ס בצל חקירת היו"ר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אריה דרעי נכנס מחויך לאולם בקיבוץ חפץ חיים, אבל פניו היו אפורות. ביום שלישי האחרון, שבוע אחרי שנודע כי יו"ר ש"ס שוב חשוד בשחיתות, לא היה טעם להחצין פני פוקר, גם לא כשהשר הבכיר הוזמן לשאת נאום מרכזי בערב הראשון של ועידת מפלגת דגל התורה, במה חרדית נכבדה שהתקשורת החרדית סיקרה בגל פתוח.

דרעי נראה ונשמע כבוי, ועדיין, בהזמנתו של יו"ר המפלגה הספרדית לוועידת המפלגה הליטאית היתה אמירה מעודדת מבחינתו. זמן קצר לפני בואו אמר יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, בשיחה על הדשא בחוץ, כי עד לפני חמש שנים לא היה עולה על הדעת להזמין לכאן את דרעי. לדרעי יש חשבון אישי ארוך עם הציבור הליטאי עוד מימי התרגיל המסריח והצטרפות ש"ס לממשלת רבין ב-1992. אך חשבונות העבר טושטשו הודות לזמן שחלף וגם לשיתוף פעולה מוצלח, בקדנציה הנוכחית, בין יהדות התורה לש"ס. דרעי, שביטל בשבוע שעבר אירוע המוני של ש"ס שתוכנן להיערך בחול המועד פסח, מחשש שייהפך למפגן מחאה נגד המשטרה והפרקליטות, לא ויתר על התייצבות בוועידת דגל התורה, ובאותו ערב גם השתתף בהתכנסות של חסידות בעלז באולם ארנה בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ