ח"כים במחנה הציוני: הדחת הבית היהודי לא תכשיר את כניסתנו לקואליציה

למרות רמיזות הרצוג כי פרישת הבית היהודי יכולה לקדם את ההצטרפות לממשלה, ח"כים במפלגה אומרים כי הסיכויים פחתו משמעותית. כבל: "הבעיה לא השתנתה, לביבי אין אומץ לקדם פתרון מדיני"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברי כנסת במחנה הציוני מבהירים הבוקר (שני) כי הסיכויים לכניסת המפלגה לקואליציה פחתו משמעותית. למרות דברי יו"ר המפלגה יצחק הרצוג בסוף השבוע, שרמז כי הדחת מפלגת הבית היהודי יכולה לסלול את הדרך לכניסת המפלגה לקואליציה, טוענים ח"כים במחנה הציוני כי נותרו פערים גדולים מול נתניהו בתחום המדיני.

לדברי חבר הכנסת איתן כבל, כרגע לא מתנהל משא ומתן לכניסה לקואליציה. "לי לא ידוע על משא ומתן ואני מקווה שאין כזה. מבחינתי, אין דלת ואין חלון ואין חרכים, אלא יש קיר בטון שמפריד בינינו לבין הממשלה". עוד אמר כבל כי "הבעיה שמנעה את כניסתנו בתנאים טובים לאין שיעור מאלה המתאפשרים היום לא השתנתה: ביבי רק מדבר על פתרון של שתי מדינות ואינו עושה דבר לקדם זאת. אפילו אין לו את האומץ ואת היכולת להכניס זאת להסכם הקואליציוני כי אין לו רוב להעביר זאת לא בסיעתו ולא בקואליציה. המשמעות הנובעת מכך היא שהוא מציע מלים ולא מעשים". במהלך המשא ומתן בין הרצוג לנתניהו בשבועות האחרונים כבל הפך שותף למגעים בין הצדדים ושקל לתמוך בחבירה לקואליציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ