מסתמנת פשרה בחוק המקוואות: מתחמים לרפורמים וקונסרבטיבים

במסגרת הפשרה תממן הסוכנות היהודית הקמת בין שניים לארבעה מקוואות יעודיים לרפורמים וקונסרבטיבים. במקביל, יישום החוק יידחה בתשעה חודשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מתגיירים במסלולים קונסרבטיביים ורפורמיים יוכלו לטבול במקוואות ציבוריים שייבנו במיוחד עבורם, אך לא במקוואות של המועצות הדתיות — זו הפשרה המסתמנת בכנסת בעקבות פסיקת בג"ץ מפברואר האחרון, המחייבת להתיר לבוגרים של מסלולי הגיור לטבול, לשם גיורם, במקוואות ציבוריים.

במסגרת הפשרה, יישומו של חוק המקוואות יידחה בתשעה חודשים, כדי לאפשר הקמה של שניים עד ארבעה מקוואות עבור הציבור הרפורמי והקונסרבטיבי. הסוכנות היהודית צפויה לשאת בעלויות הקמת המקוואות. במקביל יעבור בכנסת נוסח מרוכך של החוק שיעלה בקנה אחד עם הנחיות בג״צ. הנוסח החדש יוצג הבוקר בפני חברי ועדת הפנים של הכנסת על ידי יו״ר הקואליציה, דוד ביטן, שגיבש אותו בימים האחרונים. לדברי ביטן: ״אנחנו לא מתכוונים להעביר חוק עוקף בג״ץ, אלא למצוא פתרון לבעיה שבג״ץ העלה. על פי ההבנות, אנחנו נקים בין שניים לארבעה מקוואות בכל מני מקומות בארץ לציבור הרפורמי והקונסרבטיבי כדי שיוכלו ליישם את הטבילה על פי שיטתם״. לדבריו, ״אנחנו צריכים לתת שיוויון בהקצאת המשאבים לכולם״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ