פרשנות

פינוי עמונה: נתניהו עושה הכל כדי לרצות את המתנחלים, אבל גם זה לא יספיק

אם עמונה היה יישוב ערבי, ראש הממשלה היה בוודאי מזדרז להסית נגד החוליגנים המתפרעים. אתמול הוא שתק. אם הוא מצפה שיניחו לו אחרי שהורה להקים התנחלות למפונים, נכונה לו אכזבה

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

בנימין נתניהו שתק אתמול. אולי המראות הקשים מעמונה החזירו אותו לטראומה הפרטית שלו ושל משפחתו, כשפונו לאחר בחירות 1999 ממעון ראש הממשלה. "אני מבין מה זה לאבד בית", הוא אמר לעמונאים לפני כמה שבועות כשהוזעק אליהם כמו היה עבדם, באישון לילה, מאותו מעון מתקלף שאליו חזר לפני שמונה שנים. 

נתניהו שתק כשמאות חוליגנים שטופי וחמומי מוח, שבערוץ 2 כונו "חבר'ה", "בני נוער" ו"מחזקים", התבצרו במאחז הבלתי חוקי, התפרעו, קיללו והשליכו חפצים ונוזלים על שוטרים ושוטרות. אם עמונה היה יישוב ערבי במשולש, הוא כבר היה פותח בסדרת ציוצים מתלהמים ומסיתים נגד המפגינים. אבל המתנחלים הם ציפור נפשו, עמונה הרי מעל החוק והוא כבר הזדרז והתחייב לבנות ל-40 המשפחות, שבמשך 20 שנה גזלו אדמה פרטית ביודעין, יישוב חדש. יעלה כמה שיעלה. כסף אינו בעיה כשבמתנחלים היקרים עסקינן. הוא לא מצא לנכון לשחרר איזה גינוי פורמלי גם כשחבר הקואליציה שלו, הפמיניסט הידוע בצלאל סמוטריץ, השווה את פינוי המאחז לאונס אשה. גם יו"ר מפלגת המתנחלים, השר נפתלי בנט, בלע את לשונו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ