קרע בממשלה

כחלון לנתניהו: "רק שליטה מעניינת אותך"

שר האוצר סירב להצטרף לביקור נתניהו בסין, ובלשכתו טוענים כי הוא חש תחושת מיאוס מהתנהלות רה"מ. "אני עזבתי את הליכוד, אתה לא יכול לעשות לי תרגילים", אמר כחלון לנתניהו, "כשיש הישגים, אתה תמיד מופיע. כשיש קשיים, אתה נעלם"

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

לידתו הממשמשת של תאגיד השידור הציבורי ומחאתם המסלימה של כאלף עובדי רשות השידור שעומדים בפני פיטורים, הן בין הגורמים למתיחות קשה ולקרע חריף שנתגלע בזמן האחרון בין שר האוצר משה כחלון לראש הממשלה בנימין נתניהו.

העימות בין השניים, שלא היה ידוע, עלה על פסים גלויים אמש, כאשר נתניהו קרא בפומבי לכחלון באירוע ה"גיבושון" של הקואליציה להסכים לדחיית בת חצי שנה בתחילת שידורי התאגיד, שבמהלכה ייעשה ניסיון נוסף לקיים את פעילות רשות השידור. מקורבי השר הבהירו כי כחלון לא יסכים לדחייה אפילו של יום אחד, והתאגיד יחל לשדר במועד שנקבע, ה-30 באפריל. מקור בכיר בקואליציה טען אמש כי בפנייתו הפומבית של ראש הממשלה לשר האוצר לא היה דבר מלבד "ניסיון נוסף להפוך אותו לשעיר לעזאזל בעיני כל מי שמזדהה עם מצוקתם של עובדי הרשות העומדים בפני פיטורים". לדברי המקור, "ביבי כמו ביבי, לא יוותר עד הרגע האחרון על שום תרגיל מסריח שיוציא אותו כמי שדואג לקופה הציבורית ונלחם בשמאל שהתאגיד, כביכול, נועד לשרתו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ