פרשנות |

ולתפארתו בלבד: נתניהו שיווק את הישגיו המדומיינים והשיק על הדרך קמפיין בחירות

על הבמה, על המרקע ובכל מקום — ביום העצמאות קיבלנו רצף של סצנות עם ארומה סובייטית שרוממו את מנהיגנו הדגול ■ ליו"ר הכנסת אדלשטיין יש עובדות אלטרנטיביות על שמאל וימין ■ והאם שלדון אדלסון עלול להביא להפלת הממשלה

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

כשהקמפיינרים של בנימין נתניהו יישבו לתסרט את תשדירי התעמולה של הליכוד בבחירות הבאות, אחד כבר יהיה ארוז ומוכן על המדף. רק להוריד, לשלוח ולשכוח. צופי הטלוויזיה בשלושת הערוצים המובילים צפו בו בערב יום העצמאות, בטקס שאמור להיות הכי ממלכתי, הכי קונסנזואלי והכי מאחד. 

למדורת השבט הזו הוזרקה בברוטליות ובגסות מנה של תעמולה פוליטית פרסונלית מזוקקת שפיארה ורוממה את מנהיגנו הדגול, ברצף של סצנות שהדיפו ארומה סובייטית ישנה נושנה ונעו בין הומורסקה לגרוטסקה. נתניהו צועד לנוכח שורת דגלים. נתניהו לופת דגל בידו. נתניהו מצטלם עם חיילים, שותה קפה עם חיילים, לוחץ ידי חיילים (מה שאסור בתעמולת בחירות מותר ביום חגנו), נתניהו עם מנהיגי מעצמות: טראמפ, פוטין ושי (השניים האחרונים עומדים בראש מדינות שמצביעות בקביעות נגד ישראל בכל פורום בינלאומי, כולל באותו ארגון אונסק"ו המשוקץ — אבל בעיני ראש הממשלה הם קישוט ראוי להתפאר בו, יותר מאנגלה מרקל ותרזה מיי למשל). וכמובן נתניהו, בקול הבס שלו, מלווה את יצירת הפאר בקריינות מתלהבת מפועלו ומהישגיו המדומיינים ("אנו מוציאים גז מן המים!") כאילו הוא זה שניהל באופן אישי את החיפושים התת ימיים. ובקיצור, כאילו לא היה כאן איש מלבדו ב–69 השנים האחרונות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ