פרשנות |

פרשת טובות ההנאה ריחפה גם מעל קבלת הפנים המביכה לטראמפ

ביקורו של נשיא ארה"ב לא היה מפגן של אהבת חינם, ויעידו על כך דיווחים הזולגים מחדרים סגורים בנוגע לפערים בין הצדדים ■ התרגיל היח"צני של בני הזוג נתניהו הוא שפל חדש של היעדר מודעות עצמית ■ ומי בעבודה מנכס לעצמו את ניצחון ניסנקורן על יחימוביץ'

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

זה לא פחות מחוויה אנתרופולוגית מעשירה להתבונן מקרוב בפוליטיקאים מהימין משנים את מצב רוחם חליפות, מעלה ומטה, מן הפסגה לתהום וחוזר חלילה, בהתאם לניגונים הנשמעים מפי נשיא ארה"ב ואנשיו ב–120 הימים האחרונים.

התרוממות הרוח במושגים סמי־היסטוריים ששרתה על הימין עם היבחרו של דונלד טראמפ לנשיא התחלפה חיש מהר במפח נפש, ככל שהמסרים מהבית הלבן הפכו עמומים ומסויגים. ביקורו של נתניהו בבית הלבן, שם הוא זכה לכבוד ויקר, הקפיץ את רמת הסרטונין בדמם של אנשי המחנה הלאומי. אבל אז הגיע לוושינגטון הנשיא אבו מאזן וגם הוא התקבל בסבר פנים יפות. שליחו המיוחד של טראמפ למזה"ת, ג'ייסון גרינבלט, נחשד בסמולנות עקב קשריו ההדוקים עם ציפי לבני. חברו משכבר הימים של טראמפ, רון לאודר, שנתניהו הדיר מסביבתו, נחשף כמי שפועל לשכנע את הנשיא בכנות כוונותיהם של הפלסטינים. השמים קדרו. הדאגה שבה לשרור במעון הימין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ