מפלגת העבודה מצאה: 55 הוראות קבע מממנות דמי חבר של 384 מתפקדים

לפי תקנון המפלגה, מתפקדים יכולים לשלם דמי חבר עבור בני ביתם. כל תשלום עבור אדם אחר מהווה עבירה פלילית. במקרה אחד 12 חברים שולמו בהוראת קבע אחת

חיים לוינסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים לוינסון

בעקבות עתירה של המועמד לראשות המפלגה אבי גבאי, הודיעה היום (רביעי) מפלגת העבודה כי בדקה ומצאה כי 384 חברים במפלגה משלמים דמי חבר מ-55 הוראות קבע. לפי תקנון המפלגה, מתפקדים יכולים לשלם דמי חבר עבור בני ביתם הסמוכים על שולחנם בלבד. כל תשלום עבור אדם אחר מהווה עבירה פלילית.

הבדיקה נערכה בעקבות עתירתו של אבי גבאי לבית הדין המפלגתי, שבה העלה טענות על חוסר אמינות במפקד של המפלגה וביקש לבדוק את אמצעי התשלום שסיפקו החברים המתפקדים. זאת, לקראת הבחירות לראשות המפלגה שייערכו בארבעה ביולי.

פריימריז מפלגת העבודה
צילום: תומר אפלבאום

היום הודיעה המפלגה כי לאחר בדיקה של 12 אלף חברים המשלמים בהוראות קבע, נמצא בין השאר כי במקרה אחד התשלום עבור 12 חברים שולם מהוראת קבע אחת. במפלגה הוסיפו כי אין להם כלים לדעת מיהו בעל החשבון ואם מדובר בתשלום מותר על קרובי משפחה או בעבירה על חוקי הבחירות.

הרוב הגדול של המתפקדים, 40 אלף חברים, משלמים על חברותם במפלגה באמצעות כרטיס אשראי, והמפלגה טוענת כי אין לה יכולת בשלב זה לבדוק את מספרי כרטיסי האשראי עד הבחירות.

על אף שהבחירות לראשות המפלגה מתקיימות בעוד חודש, עד עתה טרם פורסם ספר בוחרים סופי בשל בעיות רבות במפקד. בחודשים האחרונים התברר כי פקודים רבים שפקד חבר הכנסת עמיר פרץ מופיעים במפקד ללא פרטים כגון טלפון או אימייל. בשל כך הוקם צוות בדיקה שהחליט למחוק 11 אלף איש מספר המתפקדים, אם לא יצרפו פרטים אישיים. המועמדים עושים מאמצים גדולים לרשום פרטים של כל תומכיהם. אבל נכון לעתה, עדיין יש 5,000 איש ללא פרטים, שיימחקו ולא יוכלו להצביע בבחירות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ