פרשנות

בישראל של נתניהו אין גבול לבושה

נתניהו הקדיש את המנדט שניתן לו לחבלה במצפן הדמוקרטי של ישראל. כעת, לאחר שהאנשים שמינה בעצמו אינם יכולים עוד להתעלם מהראיות נגדו, הוא מבקש מהישראלים להבחין בין חוק לצדק

קרולינה לנדסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים260
קרולינה לנדסמן

בנימין נתניהו מדבר על החלפת השלטון באמצעים לא דמוקרטיים? האיש שעלה לשלטון בפעם הראשונה אחרי מסע הסתה בניצוחו, שהגיע לשיאו ברצח ראש ממשלה, ושביום הבחירות האחרונות התריע — בעודו ראש ממשלה מכהן — מפני מימוש זכות הבחירה של 20% מאזרחי המדינה שבראשה הוא עומד? בישראל של נתניהו אין גבול לבושה.

תחת מבטם המפקח של האנשים שמינה בעצמו — מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ועד למפכ״ל המשטרה רוני אלשיך — אספו המשטרה והפרקליטות כמות ראיות שקושרות אותו לכאורה , ושלא ניתן היה עוד — עם כל הרצון הטוב של אנשי שלומו — להתכחש אליהן. עתה פונה נתניהו למצפון הדמוקרטי של החברה: הוא מתלונן על ״רדיפה פוליטית״ למרות שהיא נעשית באמצעות החוק, ועל תקיפה אכזרית המבצעים בו כלבי השמירה של הדמוקרטיה. נראה שהוא מצפה מהחברה לאמץ את ההבחנה בין חוק לצדק, כלומר רומז לכך שגם אם על פי חוק הוא יימצא עבריין מבחינה ״טכנית״, אין בעבירות משום פגיעה בצדק הדמוקרטי עליו נשען שלטונו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ