בקואליציה שומרים על שתיקה בעניין נתניהו ומחכים להתפתחויות

חרף הפצרות, רוב חברי הליכוד לא ממהרים להתייצב לצד נתניהו, ובכולנו ובבית היהודי רוצים לצבור הישגים לפני הליכה לבחירות. אף על פי שרה"מ מנסה לשדר עסקים כרגיל, הוא מבטל פגישות ומקיים התייעצויות בביתו

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

חתימת הסכם עד המדינה עם ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה ארי הרו, עוררה הדים רבים במערכת הפוליטית וסביב לה. אולם בכל האמור במפלגת הליכוד, נראה כי איש מבכירי המפלגה לא מתכוון לצאת נגד בנימין נתניהו ולאתגר את מנהיגותו בתקופה הקרובה.

ביום שישי האחרון, כי הרו יעיד נגד נתניהו בתיקים 1000 ו–2000, פנו אנשיו של ראש הממשלה לשרים וחברי כנסת מהליכוד בבקשה כי ישימו פעמיהם לאולפני הטלוויזיה ויעבירו בהם את המסר כי "חתימת הסכם עד המדינה מעידה כי הראיות חלשות, העדות של הרו לא אמינה כי הוא עד מדינה". ואולם, לאכזבת נתניהו, רק חברי הכנסת דוד ביטן ואמיר אוחנה התייצבו באולפנים ביום שישי, בשעה שרוב חברי המפלגה, לרבות השרים, העדיפו שלא לעמוד לצדו בעת הזו. שני שרים עליהם כן בונים בלשכת רה"מ הם איוב קרא ומירי רגב. האחרונה שבה לארץ רק ביום שישי לאחר ששהתה בצפון אמריקה לצורך עבודה וחופשה וכבר הבוקר התייצבה לראיונות בתוכניות הבוקר ברדיו כדי להביע את תמיכתה בנתניהו. "השמאל הקיצוני שכח שדמוקרטיה היא לא בכוח, שלטון מחליפים בקלפי", אמרה רגב בכאן ב'. עוד שניים המזוהים כמצדדים בנתניהו הם דודי אמסלם ונאווה בוקר, שגם הם מיהרו הבוקר להביע את תמיכתם בראש הממשלה. "רואים את הרדיפה הפוליטית נגד בני המשפחה, לא רק נגד ראש הממשלה", אמרה בוקר בגל"צ, "צועקים 'שחיתות' כשעוד לא הוכח כלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ