הערכות בקואליציה: אין רוב לנוסח הנוכחי של חוק הלאום

הוועדה המיוחדת לקידום החוק התכנסה אתמול לדיון מהותי ראשון. מקור המעורה בקידום החוק: "אין סיבה שליברמן יתמוך במהלך שיפגע בבוחריו ואין סיבה שכחלון יקדם מהלך שיפגע בבית המשפט"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בכירים בקואליציה מעריכים כי אין רוב לאישור הנוסח הנוכחי של חוק הלאום. מקור המעורב במגעים לקידומו של חוק היסוד השנוי במחלוקת אמר ל"הארץ" כי נכון לעכשיו, כולנו, ישראל ביתנו והסיעות החרדיות צפויות להתנגד לסעיפים שונים בחוק, התנגדות שתאלץ את יוזמיו להכניס בו שינויים משמעותיים.

הגורם אמר כי "כרגע זה נראה כמו משהו שאין לו רוב בקואליציה. כולנו כבר הבהירה שהיא מתנגדת להכפפת הדמוקרטיה לזהותה היהודית של המדינה. הכפפה כזאת, אם תאושר, עשויה לפגוע לא רק בערביי ישראל, אלא גם בציבור הרוסי שאיננו יהודי. אין שום סיבה שליברמן יתמוך במהלך שיפגע בציבור הבוחרים המיידי שלו ואין סיבה שכחלון יקדם מהלך שיפגע במעמד בית המשפט, כפי שהתחייב". לדבריו, "גם הסיעות החרדיות לא מתלהבות מקידום החוק. בפן הלאומי המצומצם, אין להן עניין לתת ליהדות הציונית מעמד עודף על פני הדמוקרטיה. כשאתה אומר לחרדים 'מדינה יהודית' הם רוצים משהו מרחיב יותר ודתי יותר. הם גם מתנגדים לקבלת היהדות הרפורמית תחת המטרייה של 'לאום יהודי'".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ