חוק עונש מוות למחבלים יובא להצבעה בעוד כשבוע; כולנו הודיעה שתתמוך

הצעת ישראל ביתנו מאפשרת גם לבתי המשפט בישראל לגזור מוות על טרוריסטים ולא רק לבתי משפט הצבאיים, אך הסיעות האחרות לא מחויבות לתמוך בסעיף זה במסגרת ההסכם הקואליציוני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הקואליציה צפויה לתמוך בהצעת חוק עונש מוות למחבלים שמקדמת ישראל ביתנו, אשר צפויה לעלות לאישור ועדת השרים לחקיקה ולאישור הכנסת תוך שבוע עד שבועיים. ראשי מפלגות הקואליציה אישרו אתמול (ראשון) את דרישתו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, לתמוך בהצעת החוק כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני עם מפלגתו. 

הדין הצבאי מאפשר כבר כיום להטיל עונש מוות על מורשע ברצח כחלק מפעילות טרור, אם השופטים החליטו על כך פה אחד. החוק המקודם כעת מתיר לבתי המשפט הצבאיים להטיל עונש מוות על מחבלים גם ברוב רגיל בין השופטים. לפי סעיף נוסף בהצעת ישראל ביתנו, שלא הוכנס להסכם הקואליציוני, יוכלו גם בתי משפט אזרחיים לגזור מוות על פעילי טרור שהורשעו ברצח. הצעת החוק קובעת עוד שלא ניתן יהיה להקל בעונשו של מי שנגזר עליו עונש מוות בגזר דין סופי. החוק אינו מחייב את הפרקליטות הצבאית לדרוש הטלת עונש מוות על מחבלים. כיום נמנעת הפרקליטות לדרוש עונש זה, כך שהחוק הקיים הוא למעשה אות מתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ