פרשנות |

הוצאת הח"כים הערבים היא אחת התמונות הדוחות והעצובות שהנפיקה ישראל

ההתנפלות על חברי הרשימה המשותפת מסמלת את הוצאת 20 אחוז מהאוכלוסייה מחוץ למעגל האזרחים. גיבוש דעה פוליטית או הבעתה - זו כבר פריבילגיה ליהודים בלבד

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוית הכט
רוית הכט

המבחר הולך להיות קשה - בקרוב הרי יובלו מכאן מבקשי מקלט למטוסי גירוש וכבר עתה הם מסתתרים בעליית הגג - אבל הוצאת חברי הכנסת של הרשימה המשותפת ממליאת הכנסת בזמן נאומו של סגן ארה"ב, מייק פנס, תהיה מועמדת ראויה בהחלט במצעד התמונות הדוחות והעצובות, שמנפיקה הדמוקרטיה המשגשגת במזרח התיכון.

זו לא רק ההתנפלות חסרת הפרופורציות של אנשי משמר הכנסת, כאילו מישהו מחברי הרשימה המשותפת הוציא תת-מקלע, ולא כרזה מנייר. כל זאת, בזמן שאוויל משריש כאורן חזן מקלל ומטנף בהבל פיו את משכן הכנסת כמעט ללא הפרעה ("אני אבעט אותך...אין לך כסף למטוס אני אקנה לך כרטיס... נעיף אתכם מפה... ירושלים שלנו ותמיד תהיה שלנו. במקרה הטוב נזרוק אתכם לעיסאוויה איפה שיש קצת עשבים" צרח על ח"כ ג'מאל זחאלקה). אלו בעיקר הפנים המדושנים, העונג השפוך על פרצופו של בנימין נתניהו ועדת חנפניו בימין. החיוכים של זאב אלקין, נפתלי בנט וגלעד ארדן. מחיאות הכפיים הסוערות באולם. איזה הישג, איזו הנאה. כנסת נקייה מערבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ