מבקר המדינה הבא: רואה חשבון שקידם באופן כוחני את עמדות בנט במל"ג

מקור במערכת ההשכלה הגבוהה אמר ל"הארץ" כי בחירתו של אנגלמן למבקר המדינה היא "מכה, אבל לפחות הוא יעזוב אותנו בשקט". בעבר היה מנכ"ל הטכניון ועמד בראשות פורום המנכ"לים של ועד ראשי האוניברסיטאות

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

מתניהו אנגלמן, שנבחר היום (שני) למבקר המדינה הבא, הוא רואה חשבון ששימש מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) וזוכה לביקורת חריפה על תפקודו מצד גורמים שעבדו עמו. לדבריהם, אנגלמן הוא אדם פוליטי שפעל בכוחניות כדי לקדם את עמדות שר החינוך היוצא, נפתלי בנט, שמינה אותו לתפקיד.

מקור במל"ג אמר היום ל"הארץ" כי אנגלמן "הוצנח על ידי אדם פוליטי ועשה רושם שהוא עצמו אדם פוליטי". המקור הוסיף כי אנגלמן היה נחוש לקדם את אישור הקמת הפקולטה לרפואה באריאל שהצורך בה היה שנוי במחלוקת. לדברי המקור, אנגלמן התנהל באופן כוחני כלפי מי שהציג דו"חות מקצועיים שלא תמכו לחלוטין בהקמת הפקולטה. "לעובדי המל"ג היו תחושות קשות במהלך העבודה איתו. מי שהציג עמדות אחרות סבל מהתנכלות מסוימת", הוסיף. עם זאת, המקור ציין כי אנגלמן "פעל במהירות וביעילות בכל הנוגע לרצונו לחסוך בהוצאות ולהסדיר את הנושאים הכספיים שנוגעים למל"ג. את זה הוא עשה בצורה נמרצת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ