עבאס צפוי להיפגש עם בנט ולפיד ולהציג את תנאיו לתמיכה באחדות

יו"ר רע"ם צפוי לדרוש בין היתר הכרה בשלושה יישובים בדואים בנגב והקמת עיר חדשה בדרום ■ בימינה מעריכים שהצליחו לבלום אפשרות שח"כים נוספים מלבד שיקלי יערקו ■ ח"כ בגוש המרכז שמאל: "יש ניסיון אמיתי להשלים את הרכבת הממשלה בתוך ימים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ימינה נפתלי בנט, ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, צפויים לחדש את המגעים עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס כדי להבטיח את תמיכתו בממשלת האחדות. גורמים המעורים במגעים אמרו ל"הארץ" שעבאס אמור להיפגש עם השניים היום (ראשון) בתל אביב, אולם בימינה וביש עתיד טענו שהפגישה טרם נקבעה.

בגוש השינוי טענו שמדובר בפגישה מכרעת: תמיכתה של רע"מ תוכל לאפשר את הקמת הקואליציה גם לאחר הודעתו של ח"כ עמיחי שקלי מימינה על כוונתו להתנגד לה. לפי שעה, ברשימה המשותפת לא מתכוונים לתמוך בממשלה, הן משום שבנט הימני צפוי לעמוד בראשה והן בשל רצונו של בנט שלא להיתמך ע"י חברי המשותפת. בימינה העריכו בימים האחרונים שהצליחו לסכל עריקות נוספות ושיתר חברי הסיעה יתמכו בהקמתה של ממשלת אחדות. אולם, אם ח"כים נוספים מימינה יחליטו להתנגד לממשלה בסופו של דבר, בגוש בוחנים אפשרות לפיה הרשימה המשותפת תפצל את הצבעתה ותקנה לממשלה את הרוב הדרוש לה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ