עדכונים שוטפים מאילת

מירי רגב היא זוכת הליכודיאדה; יאיר נתניהו נותר בחוץ

אירוע התמיכה בבנימין ושרה נתניהו היה מאכזב, גלעד שרון בא ועורר סערה, איוב קרא כינה את עצמו רות המואביה ■ פאנל בנושא סיפוח השטחים הבריח את הקהל ■ ולמרות חוק הדגל, לא ראיתי דגל ישראל בליכודיאדה

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
השרה רגב בליכודיאדה, בסוף השבוע
השרה רגב בליכודיאדה, שנחגגה באילת ביום הזיכרון הבינלאומי לשואהצילום: שלומי דעי

הליכודיאדה השנייה, שלדברי איש קבוצת הפייסבוק "אוהבים את שרה נתניהו" ליאור הררי מבוססת על הוועידה הרפובליקאית בארה"ב, נפתחה ביום חמישי באילת בסימן תמיכה בלתי מעורערת בראש הממשלה בנימין נתניהו. ליד הבריכה נתלה שלט המציג את חיינו כיום: "לא יהיה כלום כי אין כלום", ואנשי מרכז ליכוד הפצירו בעיתונאים "לרשום משהו חיובי לשם שינוי". האירוע יימשך עד הערב (שבת) וכתב "הארץ" ידווח על רגעיו הבולטים.

עדכונים

מירי רגב היא זוכת הליכודיאדה; יאיר נתניהו נותר בחוץ

תוצאות פריימריז-הדמה של הליכודיאדה לא הפתיעו: מירי רגב היתה כוכבת הליכודיאדה. הנוכחות התקשורתית שלה משמעותית וכך גם הכריזמה, אך מתחריה טוענים כי הסתייעה בגיוסו של מייסד הליכודיאדה, משה בן זקן כיועץ כדי לנצח הפעם. זה לא הזיק לנוכחות שלה, עם השיר "מירי רגב נשמה" שוב ושוב, פוסטרים במקומות הטובים ביותר וכיכוב בקליפ הרשמי של הליכודיאדה. "מירי השתלטה על הליכודיאדה ", אמר חבר מרכז במרירות.

רגב תיארה פעמים רבות כמה חשובה הליכודיאדה, אף שבפעם שעברה לא טרחה להגיע לאירוע, מה ששם אותה במקום השישי. אחרי רגב, הגיעו גילה גמליאל, שבליכודיאדה הקודמת נחתה במקום הראשון, ובהמשך: מיקי זוהר שהפתיע, אופיר אקוניס, יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, יואב קיש, דוד ביטן, אבי דיכטר ואמיר אוחנה בהישג יפה. כמומלצים לשריון ראש הממשלה הופיעו אלי ישי וצבי יחזקאלי. יאיר נתניהו ויואב גלנט נותרו בחוץ, על אף הקמפיין "יאיר חזק ,ליכוד חזק", שאולי היה היתולי.

דריכות בליכודיאדה לקראת תוצאות פריימריז-הדמה

השרה רגב בליכודיאדה, בסוף השבוע
השרה רגב בליכודיאדה, שנחגגה באילת ביום הזיכרון הבינלאומי לשואהצילום: שלומי דעי

מדי שבת נותן יו"ר סיעת הליכוד דוד ביטן כותרת עם אמירה משונה באחד מכנסי "שבת תרבות" ברחבי הארץ, כך שזה היה אך טבעי להעניק לו את שרביט ההנחיה של אירוע ה"שבתביטן", במסגרת היום השלישי של הליכודיאדה באילת, שבו דיבר עם ח"כים מהמפלגה. כדי לא לפגוע בקדושת השבת, לא השתמשו במיקרופון, ולכן היה קשה מאוד לקהל לשמוע את נפלאות הח"כים.

נכנסתי כשדיבר ח"כ דוד אמסלם, כולו מלא מעשיות ומגדנות. אמסלם התעקש שהוא שמן יותר מביטן: "אסביר לך למה אתה חושב שאתה יותר שמן ממני. זה כי יש לך בעיות ראייה", אמר לביטן וסיפר אנקדוטה מופלאה על כך שראה בסיום ההצבעה בפריימריז-הדמה שנערכים היום, את ביטן טורף ארבע עוגות ואמר לו שזה משמין. ביטן התווכח אתו שעוגות זה לא משמין. אז הצביע אמסלם על הכרס השובבה של ביטן ושאל "מאיפה אתה חושב שזה", וביטן אמר:  "זה מהסודה". אחר כך סיפר מעשייה נוספת (שאחסוך לכם) הנוגעת להחלטתו של איוב קרא לחגוג את מינויו לשר בשחיטת 68 כבשים, כמניין שנות המדינה.

לכתבה המלאה

הטוקבקים לכתבה מחליאים בהרבה מהחפלה לנתניהו ביום השואה

אני חייב להתייחס למשהו שבדרך כלל כתבים לא עושים. חלק מהטוקבקים לכתבה הזו איומים. בהנחה שהם לא נכתבים על ידי אנשי הספין בליכוד, כל הגזענות נגד מזרחים שמתחת למה שכתבתי מחליאה בהרבה מטעות מארגני הליכודיאדה לקיים את החפלה לנתניהו ביום השואה הבינלאומי.

אירוע התמיכה בבנימין ושרה נתניהו היה מאכזב

ברכת נתניהו למשתתפי הליכודיאדה
ברכת נתניהו למשתתפי הליכודיאדה

אירוע התמיכה בבנימין ושרה נתניהו בליכודיאדה היה משונה למדי. למעשה, מלבד הקראת המכתב המתבכיין של ראש הממשלה לא היתה בכלל התייחסות לנתניהו, וגם הח"כים והשרים כמעט לא נכחו בו. הוא התחיל בהופעה של זמר החימום דור כהן שהלהיב את הקהל כשרקד בין המתפקדים. דובר הליכודיאדה מסר לפתע שעוד רגע ראש הממשלה ימסור את ברכתו לבאי האירוע. הוא הכניס את המנטרה "לא יהיה כלום כי אין כלום" לשירים של כהן.

מארגני האירוע קראו את ברכת ראש הממשלה, שברובה היתה ניסיון לרמוז ליועץ המשפטי לממשלה לא להגיש כתב אישום נגדו. אחר כך עלה לבמה הזמר ליאור פרחי לשירים שמחים פחות ומכובדים יותר, וקצת הוריד את מצב הרוח הריקודי. חשבתי שיהיה עוד משהו שיפאר את ראש הממשלה, אבל לא היה.

אנשים אכלו נקניקיות ופסטה חשודה למראה וסגרו דילים. יותר מכל דבר אחר, אפשר לתאר את הליכודיאדה דרך הקמפיין של איש הליכוד בני מזגיני. הסלוגן של מזגיני הוא "אהבה זה הכוח שלי", והוא מעיד על עצמו במודעה כי "מעבר להחלטות 'הגורליות' בענייני המדינה ואחרי הפרויקטים הגדולים, צריך גם משהו אישי - מישהו שידאג לכם כשיש לכם בעיה, מישהו שאכפת לו באמת. שאפשר לבוא בארבע עיניים לדבר אתו ולדעת שיש על מי לסמוך".

"זה מופע הצדעה, תגיד לי?", מחה ליאור הררי, פעיל ליכוד מקרית אתא ומי שעומד מאחורי דף המעריצים בפייסבוק של שרה נתניהו. אדם שיודע מה זה להצדיע. הררי הוציא ועישן את הסיגר מאתמול. "שייצא להם העיניים", אמר לו מישהו, בעוד מישהי אחרת ניסתה לרכוש ממנו את הסיגר וזה הלחיץ אותו.

אחר כך הגיעה חברת ליכוד וכעסה על היחס של הררי לתמר נזרי, תושבת עמונה שניסתה לדבר באירוע השרים ולמחות על הטיפול בהתנחלות. הררי כעס שנזרי מפריעה לשרים לדבר וצעק עליה: "הלוואי שיפנו אתכם". כשחברת הליכוד כעסה עליו, הררי אמר על המתנחלים: "הם עוזרים לי בצרות שלי? למה אני צריך לעזור להם. בא מישהו מההתנחלויות ועזר לי מול ביטוח לאומי (הררי מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי, רצ"א). איזה סולידריות יש להם מולי? הם אפילו לא מצביעים ליכוד".

"אין עוד מפלגה שמחוברת כל כך לבוחריה כמו הליכוד", אמר לי ח"כ אמיר אוחנה. "יש מי שרואה בכך מגרעות. אבל המפגשים האלה גורמים לנו להישאר מחוברים לעם". התלהבתי מאוד מחבר המרכז מאיר בולגנים בשל סגנון הלבוש שלו שכלל סוודר עם פרצופים מחייכים. "הליכוד היא המפלגה הכי מחוברת למדינת ישראל", הוא אמר, "כי אנחנו עמך וככה המדינה".

נתניהו מתגלה כאדם שהוא לא כך כך עמך.

"פעם בדור, פעם במאה שנה קם אחד כזה. שנינו יודעים שהוא מסוגל להרוויח בחוץ 20 מיליון דולר לשנה ולחיות כמו מלך", הוא אמר. "השמאל הזה לא חושב שהוא הגזים? אנחנו צריכים ללמוד לאהוב אחד את השני. המדינה בצרות מפה ועד טבריה".

אחת השאלות שמלוות את הליכודיאדה קשורה במיקומו העתידי של יאיר נתניהו בפריימריז הפיקטיבי. בהתחלה זה נראה כמו בדיחה, אבל הוא באמת ברשימה. מתפקד בשם חיים סיפר לי בגאווה שהצביע לו: "הוא אמנם לא עשה דבר בחיים, אבל הצבעתי לו כאות הערכה לביבי נתניהו. אני אוהב את ביבי. מעולם לא ראיתי את יאיר. גם גלעד שרון רץ. מה עשה גלעד שרון?".

ליד הבריכה זיהיתי את יחיאל חזן, הח"כ לשעבר שהסתבך בפרשת ההצבעות הכפולות ואביו של ח"כ אורן חזן, שלא נכח באירוע. "אני מרגיש הזדהות עם מה שעובר עכשיו ראש הממשלה. גם אצלי לא היה כלום, אבל לצערי המערכת לא לומדת שצריך לתת למנהיגים להוביל ולא להוריד אותם. אני מאמין שנתניהו יישאר ראש ממשלה", אמר חזן.

הוא תמך בך כשהיית בצרות מול החוק?

"לא תמך ואני זוכר את זה. כולם ברחו ממני כמו מאש. אבל האמת מנצחת והבחירה של אורן באה מרצון של אנשי הליכוד לגמול לי".

היה לי לא נעים, כי דוד שאין, יו"ר צעירי הליכוד,רץ אלי ואמר שהוא שילם כרטיס לליכודיאדה כדי לראות אותי, ושמחתי מאוד, אבל לקח לי זמן לזהות אותו. בכל מקרה שאין הסתבך לאחרונה במפגש עם בכיר במפלגה של מארין של לה פן בישראל, שבמפלגתה יש אנטישמים רבים, כפי שחשף ברק רביד. זה כמובן מתווסף להאשמות של תזמון החפלה של נתניהו ליום השואה הבינלאומי.

"הגעתי לפגישה ולא ידעתי שהוא יהיה שם. רק אחר כך אמרו לי מי הבחור", הסביר שאין את פגישתו עם הבכיר במפלגה הצרפתית הקיצונית. "לא בכזו קלות אני בעד להחרים אנשים. אבל כשלמישהו יש 30% תמיכה בצרפת אי אפשר להגיד ש-30% מהצרפתים קיצונים, אנטישמים, הומופובים ואיסלאמופובים. מלכתחילה לא הייתי נפגש איתו, אבל לא חושב שצריך להחרים".

חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן
חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזןצילום: תמר קצירי

השר החדש איוב קרא: "אני כמו רות המואביה. איפה שראש הממשלה, אני שם"

אחרי רגב, שדיברה בלהט, כולם היו חלשים יותר. כשהשר חיים כץ עלה, החלה מהומה ופעיל עצבני שכעס על שיטת הבחירה בפריימריז הבאים הועף לצד על ידי המאבטחים. "שכונה תהיה בחוץ", אמר כץ שהמשיך לחייך ברגעי המשבר והמליץ לכולם "להמשיך לחייך".

"היום טראמפ מדבר על הקמת חומה. אנחנו עשינו את זה ב-2011", התגאה השר יובל שטייניץ. ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר: "עברנו שמונה שנים שבהן ממשל אובמה הקשה ידו על עם ישראל". הוא גם רמז לאנטיוכוס ש"צרר את ישראל ויראם את ידו הקשה" - ברפרנס לכתבי מיכה יוסף ברדיצ'בסקי.

ראש העיר ירושלים ברקת. רפרנס מתוחכם לאנטיוכוס
ראש העיר ירושלים ברקת. רפרנס מתוחכם לאנטיוכוסצילום: תמר קצירי

"היום כולנו אילת", אמר נרגש השר החדש איוב קרא על הבמה. "הבאתם אותי עד כאן. אני כאן, כמו מנהיג שהייתם רוצים, שלא מזגזג, שלא כל יום בתחנת אוטובוס אחרת, פונה למפלגה אחרת. אני חייל של ראש הממשלה". הוא הזמין את הליכודניקים לחגוג עמו את הניצחון הלאומי, מינויו לשר, בדלית אל כרמל: "נלך לחגוג על אפם וחמתם של השמאל. זה מסר לעולם".

אבל ככל שדיבר מלים טובות, לא זכה קרא לכבוד שניתן לשאר השרים. אף שלא דיבר באריכות מכולם, כל הזמן ניסו לעצור אותו בהשמעת הג'ינגל 'הליכוד זה נכון', כדי לרמוז לו לרדת.

בשיחה איתי הוא אמר "אני כמו רות המואביה. איפה שנמצא הליכוד אני שם. איפה שראש הממשלה אני שם".

ראש הממשלה לא כאן.

"יש לו אילוצים. אבל גם אלפיים חקירות לא ישנו. אין סיבה בגלל סיגריות וגלידה להפיל ממשלת ימין ולשמאל להשתלט על מדינת ישראל".

נתניהו הסתפק בשליחת איגרת למשתתפי הליכודיאדה, שהוקראה בפניהם. הוא הודה להם על תמיכתם האיתנה ומחממת הלב. "התמיכה הזאת חשובה במיוחד על רקע מסע לחצים בלתי פוסק מצד גורמים מסוימים שמבקשים להשפיע על רשויות אכיפת החוק והיועץ המשפטי לממשלה להגיש נגדי כתב אישום", חזר ראש הממשלה על המסר שהעביר השבוע מעל בימת הכנסת ובפייסבוק.

במקביל מנכ"ל חברת סמסים בשם פולסקרין הרצה על הניצחון של הליכוד בכוח הסמס: "'הערבים נוהרים לקלפיות' גרם להעלות את מספר המצביעים. למה שלחנו הרבה הודעות ברוסית? יש קהל שזה מדבר אליו יותר. כל קהל בשפה שהוא מבין".

השרה רגב: "מעולם לא סיקרו את יום השואה כמו היום"

יש שני דברים מפתיעים בפעילי ליכוד, שונים לגמרי מהתדמית הציבורית שלהם. הדבר הראשון היא הימניות. אין ממש קשר בין אידיאולוגיה לליכודיאדה. בכל בית קפה חופרים הרבה יותר על נושאי אידאולוגיה מאשר פה. האנשים התלחששו רק על דילים, מיקום בפריימריז ושימור נתניהו. אף מלה לא נאמרה על על אלאור אזריה או עמונה, התנחלויות או שלום. הדבר בא לידי ביטוי כשתושבת עמונה, תמר נזרי, התפרצה לבמה וסרבה לרדת. בהתחלה נתנו לה לדבר, מבלי שתחזיק את המיקרופון ביד, ואז הוא נלקח ממנה אחרי כמה משפטים. הדבר המפתיע השני הוא היחס לתקשורת. אנשים חושבים שהליכודניקים שונאים את התקשורת. בימין שונאים את התקשורת כרעיון, אבל אין חביבים מהם פנים אל פנים לעיתונאים.

אחרי המהומה סביב העובדה שהחפלה לנתניהו נערכה בליכודיאדה דווקא ביום השואה הבינלאומי נעמדו האנשים לדקת דומייה לזכר השואה. הובטח שיהיו הרבה כותרות ב'ישיבת שרינו', נאומי השרים, אבל אף שר לא הפליא. אחרי שנזרי נאלצה לרדת, עלתה רגב. בירכה את כולם, כולל גלעד שרון שהתקבל בבוז. והתייחסה לביקורת על קיום המסיבה ביום השואה הבינלאומי: "מעולם לא סיקרו את יום השואה הבינלאומי כמו שסיקרו אותו השנה, בזכות הליכודיאדה. שאף אחד לא יספר לנו איך אנחנו מוקירים את ניצולי השואה. שיפסיקו לחפש את הליכוד". ולהוכחה סיפרה שנפגשה עם ניצול שואה מקובה בביקורה מיאמי. היא לא הפסיקה להחמיא לפסטיבל - "הליכודיאדה זה הבית" - וסיפרה על איך היא ניסתה לשכנע אנשי מרכז להגיע. היא לא גילתה שלא נכחה בליכודיאדה הקודמת.

על החקירה של נתניהו אמרה: "זו חקירה שמתקיימת בתקשורת. יש וירוס אנטי-ביבי ואנחנו נפרק אותו. ערכנו מהפכה. לא עוד שליטה של האליטה בתרבות. גם אנחנו יודעים מהי תרבות, גם למזרחים יש עושר תרבותי. אני מכבדת את בן גוריון, אבל כור ההיתוך לא הצליח, אי אפשר לבטל זהויות. מה שמצליח זה כפי שהגדיר ז'בוטינסקי, תזמורת האומה. כל אחד עם הכלי המיוחד שלו".

למרות חוק הדגל, לא ראיתי דגל ישראל בליכודיאדה

הבוקר השני של הליכודיאדה נפתח בדרמה נוספת. גלעד שרון הגיע היום מלווה בפעילת הליכוד המסורה (וידידתי) אסנת מידן, שהחליטה להריץ אותו בפריימריז למחוז הדרום שבו ניצח בעבר עמרי שרון. המסדרון העמוס בשלטי המועמדים האלמונים התמלא בקריאות "ביבי ביבי", שכוונו נגד שרון, בנו של מבצע ההתנתקות. 

אחד הקוראים, איש הליכוד חיליק אטיאס מרמת השרון, הסביר: "אצלנו בליכוד כל אחד יכול להתמודד. זכותו גם של גלעד. אם הוא בא אלינו, סימן שאנחנו טובים, אחרת היה הולך לאחרות. אבל לא נשכח את הנזק שגרם אח שלו עמרי שרון. לא מדבר על האבא, כי הוא מנוח. נדבר על הנזקים של אח שלו. קודם כל שגלעד שרון יהיה מתפקד. אחרי כמה שנים אולי חבר מרכז. בגיל 96, שירוץ ויהיה חבר כנסת".

גלעד שרון מלווה באסנת מידן, היום בליכודיאדה
גלעד שרון מלווה באסנת מידן, היום בליכודיאדה

אסנת מידן, אשת השטח של שרון, מפענחת את המצב: "החלטתי לעזור לגלעד. השטח חסר את הרוח של אבא שלו. לצערי, כמה תפוחים רקובים אצלנו קראו לו קריאות. אבל הוא בווודאות ייכנס במחוז. הליכודיאדה זה לא רק חברי מרכז וסגני ערים, רוב האנשים פה מתפקדים שלא רואים כמעט חברי כנסת (כלומר לא מבינים עניין - רצ'"א) וקשה להם לקבל את גלעד שרון. הגוש הקשה נקרא להם. הליכוד הקלאסי, שלא מתמרמר ובוכה, בעדו, חוץ מהמורדים".

אני מנסה לראיין את שרון אבל כל הזמן מחבקים אותו. מישהו בא ומביא לו מפיץ ריח לאוטו בצורת לב עם שמה של הח"כית שרן השכל. "זו תחושה מצוינת פה. לא החלטתי עדיין אם אני מתמודד", אומר שרון. כשאני שואל על התגובות הוא אומר: "זה מקום דמוקרטי בניגוד למפלגות אחרות". 

אבל עכשיו נכנסת לאולם אוקינוס בקלאב הוטל (המכונה אולם אקוניס) מירי רגב. המארגנים משמיעים את השיר 'לכי תספרי לכולם שאת מירי רגב' שיריביה בפריימריז הדמה רואים כתעמולה מוגזמת מצד המארגנים. כולם על הרגליים בטירוף. רק לציין שלמרות חוק הדגל שלפיו דגל ישראל חייב להיות מוצב באירועים שבהם מופיעים נבחרי ציבור, בליכודיאדה, לא שאני מהדר, אבל לא ראיתי כזה על הבמה או בכלל.

נפתרה תעלומת היעדרות בכירי הליכוד

את התעלומה מדוע השורה הראשונה של בכירי הליכוד, מלבד השרות רגב וגמליאל, לא הגיעו ביום הראשון של הפסטיבל, פתר לי חבר מרכז שלקח אותי לשיחה. בבחירות הדמה של הליכודיאדה זכתה בשנה שעברה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל במקום הראשון. השנה התחושה היא ששרת התרבות מירי רגב תזכה, ורבים חוששים להפסיד.

בליכוד כבר מנסים לטעון שהמשחק מכור. חבר הכנסת הצביע על תמונת מארגני האירוע הענקית המתנוססת בלובי וטען שרגב לקחה כעוזר את מייסד הליכודיאדה משה בן זקן כדי לסייע לה בבחירות. בדיקה באתרי הליכוד מראה שבן זקן מונה ליועץ של יעלון, אחרי שבליכודיאדה הקודמת כיכב בסרטון הפרסום לאירוע. באוגוסט הוא אכן עבר לזרועות רגב (שקיבלה את המקום השישי בליכודיאדה הקודמת). באתר מחל-נט נכתב על ידי כתב החתום כרפי: "יעלון כזכור היה מסוכסך עם השרה רגב שהרבתה להתקוטט עמו. מעניין שרגב בחרה דווקא ביועץ של יעלון לעבוד אצלה".

דוד ביטן הליכודיאדה, אתמול
דוד ביטן בליכודיאדה

"שים לב שבנראות של הליכודיאדה רגב היתה מאוד גבוה", אמר לי חבר המרכז. "זה מטריד מאוד את השרים והשרות". הוא התייחס לכך שהסרטון של רגב קידם את הפסטיבל. חבר כנסת סיפר לי: "יעצו לי לא להגיע, אבל בכל זאת באתי. יש פה הרבה מאוד מתפקדים וזו הזדמנות לפגוש את האנשים. אני לא מגיע למופעי הבידור. המארגנים של האירוע פשוט אנשים צעירים".

מולו, ח"כ דוד ביטן, שמתלחש עם אנשים רבים, רק מלא בתשבוחות: "האירוע מראה שהליכוד זו מפלגה תוססת שחיה ונושמת. רק בליכוד יכול להיות אירוע כזה שאנשים משלמים את מיטב כספם כדי לפגוש אחד את השני". למרות נאומי המארגנים שהודו בתקופה הקשה, ביטן לא מרגיש אווירה עכורה בגלל חקירות נתניהו, שנחקר הבוקר. "אין קשר. יש אנרגיה טובה".

האירוע הוא גם הזדמנות לקדם אפליקציה מיוחדת למפלגה בשם 'הליכוד זה הבית'. אני פוגש את שמוליק שמחון, יו"ר סניף עמק יזרעאל, הוגה האפליקציה, יחד עם מי שנראה כבנו, פונים לחברי מרכז להצטלם עם שלט 'הליכוד זה הבית'. לדבריו, כבר אלף הורידו את האפליקציה שהמודל הכלכלי שלה יתבסס על מכירת דפים ופושים למועמדים בתקופת הפריימריז. "זו אפליקציה שמאגדת את כל מה שקורה בתנועה, למשל יש חדשות. הייתי באירוע, צילמתי וטיק-טק שלחתי ידיעה. יש לכל שר דף. הנה תסתכל על הדף של יולי אדלשטיין".

הוא לא שר.

"לא משנה. אצל כל שר, יש גם אפשרות להגיע לשמות היועצים והטלפונים שלהם. ויש אפשרות לראות את כל מועמדי הפריימריז".

איזה פריימריז? רק היו בחירות לפני שנה וחצי. תן להנות מביבי.

"בליכוד תמיד מתכוננים לרגע".

הליכודיאדה נפתחה באילת - ואף מלה על שמפניה ורודה

התקשורת שלחה לפה את הכתבים הצבעוניים וחובבי האנקדוטות שלה. אחד הערוצים שלח בובה. גם אני אולי הובאתי לפה מאותן סיבות. אבל המציאות היא שאולי התקשורת היא האנקדוטה, והליכוד פה כדי להישאר. חזרתי בדיוק ממקסיקו, שם המפלגה המהפכנית הממוסדת שולטת מאז 1929, עם הפסקה קצרה. הליכוד לא רחוקה מלהפוך למפלגה כזו. כשהאלטרנטיבות הן מפלגות יוצאי הליכוד. הפיכת טראמפ למנהיג העולם החופשי אמורה לרמוז שדברים מצחיקים מסוימים הם לאו דווקא דבר מצחיק.

לכתבה המלאה של רועי צ'יקי ארד

פלייר של יאיר נתניהו, שחולק בליכודיאדה
פלייר של יאיר נתניהו, שחולק בליכודיאדה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ