המשטרה תחקור תלונה על המינויים של עופר עיני

החקירה - עקב פניית גורמי אופוזיציה בהסדרות; במשטרה אומרים כי הם מודעים לעובדה שיש כעת בחירות סוערות על ראשות הארגון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גורמי אופוזיציה בהסתדרות הגישו באחרונה תלונה ליחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) - נגד יו"ר ההסתדרות עופר עיני. מקורות במשטרה מציינים כי התלונה מתבססת על תחקיר ה"מקור" ששודר בערוץ 10, והיא מתמקדת במינויי מקורבים ובאי-סדרים בהתנהלות ההסתדרות, כפי שעלו בתחקיר. במשטרה אמרו אתמול כי הם מודעים לעובדה שכעת יש בחירות סוערות בהסתדרות וכי מאחר שהוגשה תלונה, היא תיחקר.

הפרשה נחשפה לראשונה באתר News1 של העיתונאי יואב יצחק, שדיווח כי המחלקה הכלכלית של המשטרה בודקת תלונה שהוגשה נגד עיני, וכי כמה מאנשי הסתדרות כבר נחקרו.

נציגיו של עופר עיני ביטלו את הדברים מכל וכל. "זו אינה הפעם הראשונה שגורמים פוליטיים מנסים להשתמש במשטרה כדי לקדם את מועמדותם, כאילו היא (המשטרה) כלי שרת בקידום הקמפיין שלהם", נאמר בתגובה הרשמית של ההסתדרות. "לא ידוע לנו דבר על קיום חקירה ועל גורמים שנחקרו, ובכל מקרה יהיה שיתוף פעולה מלא עם כל גורם אכיפה".

הרמיזה של ההסתדרות כי התלונה מגיעה מכיוונם של אותם "גורמים פוליטיים המנסים לקדם את מועמדותם", גרמה ככל הנראה לעמיר פרץ, המועמד לתפקיד יו"ר ההסתדרות, לבקר בחריפות את ועדת הבחירות של ההסתדרות.

עופר עיניצילום: ניר כפרי

מטה פרץ הגיש אתמול תביעה לרשות השיפוט של ההסתדרות, באמצעות עו"ד אילן בומבך, לפזר את ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות, עקב "התנהלות לא דמוקרטית של הוועדה ונקיטת שיטות פסולות". פרץ מתנגד לטענת הוועדה כי רשימת חתימות התומכים שהגיש אינה כשרה, ואומר כי היא מבוססת על התנהלות לקויה מצדה. בשל כך, הוא דורש מרשות השיפוט של ההסתדרות לפטר את יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד טל קרת, ולאשר את מועמדותו לבחירות להסתדרות.

לטענת פרץ, הוועדה התנהלה בצורה "בריונית ונוקטת שיטות של איומים, הפחדות, והתנכלויות". פרץ דרש אתמול לאשר לאלתר את מועמדותו תוך ביטול הליך השימוע הצפוי.

בוועדת הבחירות שוללים מכל וכל את טענות פרץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ