ההחלטה בעניין מועמדות כבל ופרץ לראשות ההסתדרות: תוך 6 ימים

כך על פי החלטת רשות השיפוט בהסתדרות. פרקליטו של פרץ תובע לפזר את ועדת הבחירות של הארגון: "אי אפשר לסמוך עליה"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

רשות השיפוט בהסתדרות הקציבה היום (רביעי) לוועדת הבחירות של הארגון שישה ימים לקבל החלטה בעניין מועמדותם של עמיר פרץ ואיתן כבל במירוץ להחלפת היו"ר עופר עיני. הרשות ביטלה את הדיון שבמסגרתו פרץ וכבל היו אמורים להציג את טיעוניהם בעניין בפני השופט דוד בר אופיר. ועדת הבחירות מינתה את השופט בר אופיר כדי שייעץ לה בעניין רשימות התומכים של השניים, ובמסגרת עתירתו טען פרץ כי מינוי זה נעשה ללא סמכות.

רשות השיפוט של ההסתדרות, בהרכב של שלושה שופטים - עוה"ד מיכאל קמפינסקי, ישראל וינבוים ויהודה אורון - הורתה לוועדה לקיים דיון נוסף בנושא עם כבל ופרץ ולקבל החלטה בעניין. הוועדה טענה כי רשימות התומכים שהגישו השניים כוללות שמות פיקטיביים, ואילו כבל ופרץ טענו כי הוועדה מוטה לטובת היו"ר הנוכחי, עופר עיני, וכי נקטה בצעדים בלתי סבירים נגדם.

שני הצדדים, פרץ וועדת הבחירות, טענו שהם יצאו מהדיון הבוקר כשידם על העליונה. במטהו של פרץ טענו לניצחון, ונימקו זאת בכך שלטענתם הרשות נזפה בוועדת הבחירות ומתחה ביקורת על החלטותיה בעניינו. בין היתר, לדבריהם, הרשות הסתייגה מהחלטת הוועדה שלא לאשר את מועמדותו של פרץ אף שהגיש יותר מ-5,000 חתימות תקפות.

מנגד, ועדת הבחירות טוענת כי אנשיו של פרץ התקפלו בדיון וויתרו על הבקשה לפזר את הוועדה.

בא כוחו של פרץ, אילן בומבך, אמר מנגד כי הוא דרש ועדיין דורש את פיזור הוועדה: "אני מברך על כך שרשות השיפוט של ההסתדרות החליטה להתערב בהתנהלות ועדת הבחירות, מדובר בהתערבות נדירה.

"נמשיך לדרוש את ביטולה של הוועדה הבחירות שהרי אם היא מתנהגת כך בתהליך אישור המועמדים איך ניתן יהיה לסמוך עליה בליל הבחירות בשעת ספירת הקלפיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ