שלמה בניזרי יצא מהבונקר

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

כמו אותם חיילים אובדים שהזדקנו במשך שנים במעמקי הבונקר ולפתע עלו אל פני האדמה רק כדי לגלות שהמלחמה תמה כבר מזמן, כך יצא שלמה בניזרי בשבוע שעבר מכלא מעשיהו אחרי שנתיים וחצי מאסר בעוון שחיתות. השר לשעבר, שהיה מהדוברים המיליטנטים של ש"ס מאז ומתמיד, יצא מכלאו חמוש מכף רגל ועד ראש, הסתער ורוקן מחסניות שלמות על אויב אשכנזי ואליטיסטי וחילוני ותל אביבי.

עוד ועוד הוא מדבר על "נקמנות" ו"אנטישמיות" ו"גזענות", מדבר בשם ישראל השנייה - שעה שאיש במפלגתו, מפלגת הספרדים שומרי התורה, כבר לא מדבר בשמה, לא לוחם את מלחמת המעמדות הנמוכים, לא לוחם את מלחמת המזרחים. במובנים רבים ש"ס היא הממסד, השותפה הקואליציונית הבכירה: הרב עובדיה זוכה למעמד כשל נשיא המדינה ואלי ישי הוא חבר קבינט שעושה הכל על מנת להרדים את השד העדתי עמוק בבקבוק.

לכן דבריו הרדיקליים של בניזרי (בראשם דבריו ל"קול ברמה" כי "הכאב שלי הוא יותר גדול" מזה של גלעד שליט מכיוון ש"מי ששפט אותי זה אח, עצמי ובשרי") גורמים לא מעט מבוכה בש"ס. מצד אחד, כל ראשי המפלגה מביעים סולידריות עם אחד מבכירי המפלגה לשעבר. מצד שני, מה עושים עם כל הזעם הזה? מאיפה זה בא להם? הרי הרב עובדיה בעצמו פרש את חסותו על משפחת שליט החילונית והאשכנזית, והאיש הראשון שנועם שליט בא להודות לו כשנודע לו על עסקה לשחרורו היה הרב.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

גם העיתונות החרדית, אחרי חורף קשה ביחסי חרדים ולא-חרדים, שבה התעוררה במחנה גם ביקורת עצמית שמצאה ביטוי מעל דפיה, נתנה אתמול את הבמה לבניזרי, שדבריו כמו נלקחו מעשור אחר. בניזרי ריפד את כל עיתוני סוף השבוע החרדיים בציטטות לוחמניות. "אם זו לא נקמנות, אם זו לא אכזריות, אין לי הגדרה אחרת", כך אמר בראיון ל"בקהילה", וגם: "ברור לי לגמרי שתפרי לי תיק כי הייתי בולט ורהוט מדי".

על השופט אדמונד לוי, ששילש את עונשו בשלב הערעור, אמר בניזרי למראיין מ"בקהילה": "אתה אומר שהוא דתי? איך ייתכן שאדם המשרת במערכת משפט של ערכאות השיפוט לפי חוקי הגויים הוא דתי? איך ייתכן שמי שפוסק לפי מערכת חוקים המנוגדת לדעת ההלכה ודעת התורה הוא דתי? הוא אולי חובש כיפה אך לא יותר מכך, הוא חלק מהמערכת החילונית. הוא בשר מבשרה, אבל מה, הם מתוחכמים שם, ושלחו אותו כביכול כדי לסתום פיות. שיאמרו לנו: מה אתם רוצים? אתם אומרים שזו רדיפה נגד מזרחיים? הנה, הוא מזרחי".

בשורה התחתונה, בניזרי לא זקוק לשום שיקום כאסיר משוחרר. בשונה מאריה דרעי, שאחרי שחרורו ממאסר על לקיחת שוחד אמר כי ייתכן שחטא בחטא היוהרה, בניזרי קבע: "לא דבק בי רבב, אני חף מפשע. לא עשיתי דבר פסול בכל שנות תפקידי הציבוריים. ייתכן וטעיתי בתום לב ושלא בכוונת זדון אך לא חטאתי ולא פשעתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ